Sport.pl

Wimbledon. Jak Urszula Radwańska poradzi sobie w meczu, gdzie napotka większy opór rywalki? [Czego dowiedzieliśmy się po meczu z Hall]

Niewiele, bo rywalka Polki w I rundzie wielkiego zagrożenia nie stanowiła. Wracająca po 18-miesięcznej przerwie spowodowanej kontuzją Amerykanka Edina Gallovits-Hall sprawiała wrażenie, że do Londynu przyjechała przede wszystkim odebrać czek za udział w I rundzie. Młodsza z sióstr Radwańskich wygrała pewnie 6:2, 6:1.
0 : 2
Informacje
Wimbledon - I runda singla kobiet
Poniedziałek 29.06.2015 godzina 16:45
Wyniki szczegółowe
1 S
2 S
Wynik
E.Gallovits-Hall
2
1
0
U.Radwańska
6
6
2
1. Edina Gallovits-Hall delikatnie mówiąc nie zabrała do Londynu najlepszej formy. Po kilku pierwszych gemach stało się jasne, że Urszula przeważa właściwie w każdym elemencie gry - lepiej radziła sobie w dłuższych wymianach, szybko prowokowała rywalkę do błędów. Nieźle funkcjonował serwis Polki i zagrania po linii, znacznie lepiej od rywalki umiała też poruszać się po trawie. Urodzona w Rumunii Gallovits-Hall między 2013 i 2014 rokiem nie grała w tenisa, bo leczyła poważny uraz łokcia. Wróciła w zeszłym roku i wciąż może grać w dużych turniejach dzięki zamrożonemu rankingowi. Ale poniedziałkowy mecz pokazał, że bardziej realny w jej przypadku jest dziś jej aktualny ranking niż zamrożony, czyli pozycja 301.

2. Wykorzystanie dobrego losowania też jest sztuką. Urszula nie straciła koncentracji na początku meczu, zagrała pewnie kilka akcji, które na początku meczu psychicznie złamały rywalkę. W przeszłości nie zawsze nawet w takich sytuacjach Ula potrafiła zagrać tak solidnie.

3. Wciąż nie wiemy najważniejszego - jak Urszula poradzi sobie w meczu, gdzie napotka większy opór rywalki. Być może dowiemy się tego w II rundzie, gdy przeciwniczką Polki będzie była mistrzyni US Open Samantha Stosur. Wbrew pozorom to też nie jest złe losowanie dla Urszuli, bo wśród rozstawionych tenisistek Australijka jest chyba jedną z najbardziej chimerycznych, zwłaszcza w grze na trawie, która nigdy nie była jej specjalnością.

Zdjęcie HEAD Piłki tenisowe Team 3szt Zdjęcie Rakieta tenisowa BABOLAT PULSION 102 Zdjęcie WILSON Rakieta tenisowa K One
HEAD Piłki tenisowe Team 3szt Rakieta tenisowa BABOLAT PU... WILSON Rakieta tenisowa K One
Porównaj ceny » Sprawdź ceny » Sprawdź ceny »
źródło: Okazje.info


Więcej o:
Komentarze (8)
Wimbledon. Jak Urszula Radwańska poradzi sobie w meczu, gdzie napotka większy opór rywalki? [Czego dowiedzieliśmy się po meczu z Hall]
Zaloguj się
 • atp-pl

  Oceniono 10 razy 4

  Bardzo dobra wizytowka; Wiecej Ciastonia mniej, lepiej wcale innych "ekspertow".

 • stachu.z.hezbollahu

  Oceniono 1 raz 1

  Ulka nigdy jeszcze nie przeszła 2 rundy w turnieju wielkoszlemowym, którymkolwiek.
  Nie ma podstaw by sądzić, że tym razem będzie inaczej.

 • lub2003

  Oceniono 3 razy 1

  Bylem raz na meczu U. Tylu 'k* mac' to nie slyszalem nawet w 'PRL-owskiej' pijalni piwa. Ciekawe jak bylo tym razem?

 • atr8

  Oceniono 14 razy 0

  Dziwne pytanie.Jak to, co? Przegra 2:6, 0:6.

 • kraq

  Oceniono 10 razy 0

  Jak to nie wiemy jak sobie poradzi? Nie poradzi sobie i już w 2 rundzie będzie game over. Kiedyś było inaczej? Po co w ogóle o tym pisać?

 • jackk3

  Oceniono 1 raz -1

  Zobaczymy w nastepnym meczu.

 • bukaj22

  Oceniono 26 razy -6

  Szok Ula z kimś wygrała. Ale bez obaw wszystko wróci do normy i w 2 rundzie odpadnie.

 • gelati

  Oceniono 17 razy -11

  Ciaston jestes kretynem.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX