Sport.pl

Wimbledon 2014. Petra Kvitova mistrzynią po raz drugi w karierze

Finał Wimbledonu nie trwał nawet godziny, to jeden z najszybszych meczów turnieju. Petra Kvitova zmiotła z kortu 20-letnią Kanadyjkę Eugenie Bouchard, wygrywając w dwóch setach 6:3, 6:0. Czeszka wygrała ten turniej po raz drugi w karierze.
0 : 2
Informacje
Wimbledon - Finał kobiet
Sobota 05.07.2014 godzina 15:00
Wyniki szczegółowe
1 S
2 S
Wynik
E.Bouchard
3
0
0
P.Kvitova
6
6
2
57 minut - tyle czasu na korcie spędziły Kvitova i Bouchard. Nieco emocji było tylko w pierwszym secie, gdy Kanadyjce udało się wyrwać trzy gemy, ale od samego początku dominowała Czeszka. Świetnie serwowała, mocnymi i precyzyjnymi zagraniami szybko kończyła wymiany, dobrze przewidywała zamiary rywalki. Nie miało dla niej większego znaczenia, czy serwuje, czy przyjmuje zagrywkę.

To był nie tylko jeden z najszybszych meczów w tegorocznym Wimbledonie, ale i jeden z najsłabszych. Jednostronny, w którym Bouchard nie podjęła walki. Kvitova dominowała i zasłużenie wygrała imprezę po raz drugi w karierze. Poprzednio triumfowała tutaj w 2011 roku, gdy pokonała Marię Szarapową (6:3, 6:4).

Księżna Kate, David Beckham, Coli Firth. Gwiazdy na trybunach Wimbledonu


Więcej o:
Komentarze (6)
Wimbledon 2014. Petra Kvitova mistrzynią po raz drugi w karierze
Zaloguj się
 • desq

  Oceniono 31 razy 29

  Z Kvitovą dziś nawet Serena sprzed roku miałaby olbrzymi problem wygrać. Najsłabszym meczem może nie jest (mecz Lisicki ze Szwedową był wręcz nie do oglądania), ale zawiodłem się bardzo. Eugenie jeszcze dojrzeje do takiego momentu, gdzie będzie zdobywała ważne tytuły :) dziś po prostu nie istniała.

 • janadamf

  Oceniono 25 razy 13

  Panie Owczarek, pan jest osiol.

 • jackk3

  Oceniono 12 razy 8

  Wspomnicie moje slowa ale wg mnie to ze dzisiaj dostala baty (Genie) to najlepsza rzecz jaka mogla sie jej przydarzyc. Dzadza sobie z trenerem po hamulchach i zaczna pracowac nad innymi elementami w jej grze ktore ma jeszcze niedopracowane. Ta porazka pozwoli ocenic reanie gdzie jest obecnie w kobiecym tenisie.

 • saabliczek

  Oceniono 20 razy 6

  Najszłabszy mecz turnieju panie redaktorze !? Kvitova zdecydowanie lepsza od Bouchard!!

 • antropoid

  Oceniono 5 razy 1

  Takiej różnicy na pewno między nimi nie ma, "Gienię" chyba zżarła trema.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX