Wimbledon 2014. Petra Kvitova mistrzynią po raz drugi w karierze

Finał Wimbledonu nie trwał nawet godziny, to jeden z najszybszych meczów turnieju. Petra Kvitova zmiotła z kortu 20-letnią Kanadyjkę Eugenie Bouchard, wygrywając w dwóch setach 6:3, 6:0. Czeszka wygrała ten turniej po raz drugi w karierze.
2
57 minut - tyle czasu na korcie spędziły Kvitova i Bouchard. Nieco emocji było tylko w pierwszym secie, gdy Kanadyjce udało się wyrwać trzy gemy, ale od samego początku dominowała Czeszka. Świetnie serwowała, mocnymi i precyzyjnymi zagraniami szybko kończyła wymiany, dobrze przewidywała zamiary rywalki. Nie miało dla niej większego znaczenia, czy serwuje, czy przyjmuje zagrywkę.

To był nie tylko jeden z najszybszych meczów w tegorocznym Wimbledonie, ale i jeden z najsłabszych. Jednostronny, w którym Bouchard nie podjęła walki. Kvitova dominowała i zasłużenie wygrała imprezę po raz drugi w karierze. Poprzednio triumfowała tutaj w 2011 roku, gdy pokonała Marię Szarapową (6:3, 6:4).