Wimbledon. Finał dla Djokovicia po zaciętym pojedynku

Awans do finału turnieju wielkoszlemowego rozgrywanego na kortach Wimbledonu po zaciętym pięciosetowym meczu wywalczył Novak Djoković. Serb pokonał Juana del Potro 3:2 (7:5, 4:6, 7:6, 4:6, 7:5 ) w najdłuższym półfinale w historii turnieju.

Relacje z Wimbledonu (i nie tylko!) w aplikacji Sport.pl Live na iOS , na Androida i Windows Phone

W pierwszym półfinale tegorocznego Wimbledonu fani tenisa zobaczyli wszystko, co najlepsze w tej dyscyplinie. Potężne serwisy, długie mordercze wymiany w palącym słońcu, spektakularne obrony. Del Potro w tie-breaku wybronił dwie piłki meczowe.

Lepszy okazał się jednak Serb. - To był jeden z najlepszych meczów, w którym przyszło mi zagrać - skomentował spotkanie Novak Djoković. Półfinał trwał 4 godziny 43 minuty.

Lider światowego rankingu wywalczył zwycięstwo po blisko pięciogodzinnym pojedynku. Żaden z zawodników nie stracił we wcześniejszych fazach turnieju ani jednego seta.

W czwartej odsłonie del Potro obronił w tie-breaku dwie piłki meczowe, po czym rozstrzygnął partię na swoją korzyść. Jednak w decydującym secie Serb zdołał przełamać rywala w ósmym gemie, a następnie wykorzystał swój serwis, by zakończyć spotkanie. Djoković awansował do finału Wimbledonu po raz drugi w karierze. Przed dwoma laty pokonał w nim Hiszpana Rafaela Nadala.

W finale tenisista numer 1 światowego rankingu ATP zmierzy się ze zwycięzcą pary Andy Murray - Jerzy Janowicz. Relacja Zczuba i na żywo na Sport.pl.