Sport.pl

Wimbledon. Janowicz: Troje Polaków w ćwierćfinałach? Magiczna sprawa

3 : 0
Informacje
Wimbledon - Ćwierćfinał singla mężczyzn
Środa 03.07.2013 godzina 17:00
Wyniki szczegółowe
1 S
2 S
3 S
Wynik
J.Janowicz
7
6
6
3
Ł.Kubot
5
4
4
0
- Na początku meczu miałem problemy, bo nie mogłem się przyzwyczaić do leworęcznych serwisów Melzera - były bardzo podkręcone. Na szczęście, w drugim secie się obudziłem, walczyłem do końca. Powinienem skończyć ten mecz w czterech setach, ale zagrałem zbyt nerwowo w końcówce - ocenił swój występ Jerzy Janowicz.
Polak pokonał Austriaka Juergena Melzera 3:6, 7:6, 6:4, 4:6, 6:4 w czwartej rundzie Wimbledonu. - Przez cały mecz miałem problemy z nawierzchnią, kort był źle przygotowany, właściwie nie dało się na nim grać, piłka na trawie odbijała się bardzo nierówno. Było ślisko, przewróciłem się chyba cztery razy. Na korcie centralnym, gdzie grałem ostatnio, było zupełnie inaczej, nie ma w ogóle porównania. To kwestia przygotowania trawy - twierdzi Polak, który nie jest do końca zadowolony ze swojej gry.

- Na pewno nie pokazałem mojego najlepszego tenisa. Cieszę się z tego zwycięstwa jeszcze bardziej, właśnie dlatego, że to nie był do końca dobry mecz. Ciężkie, wymęczone zwycięstwo.

Teraz Janowicza czeka mecz z Łukaszem Kubotem. Po raz pierwszy w historii polski singlista awansuje do półfinału gry męskiej. - Łukasza spotkałem w szatni, uścisnęliśmy się, pogratulowaliśmy sobie. Nie umiem na razie w ogóle myśleć o tym meczu. Teraz to drugorzędna rzecz. Po prostu trzeba się cieszyć, że mamy trójkę Polaków w ćwierćfinale Wimbledonu. To jest, moim zdaniem, historyczne osiągnięcie polskiego sportu. Nikt pewnie nie przypuszczał, że coś takiego może się stać. Dalej niż ćwierćfinał myślami na razie nie wybiegam. Staram się grać jak najlepiej, a jak daleko zajdę, zobaczymy - ocenił łodzianin.

Janowicz pogratulował także Agnieszce Radwańskiej, która pokonała Cwetanę Pironkową. - Moim zdaniem, Agnieszka wygra w tym roku ten turniej. Tenis w Polsce już jest sławny, a teraz kibiców nam chyba jeszcze przybędzie. Magiczna sprawa - skończył.Więcej o:
Komentarze (29)
Wimbledon. Janowicz: Troje Polaków w ćwierćfinałach? Magiczna sprawa
Zaloguj się
 • toxicwaltz

  Oceniono 245 razy 235

  Gratulacje i życzenia dalszych sukcesów.

 • czoper62

  Oceniono 136 razy 110

  Proponuję żeby 1 lipca ustanowic świętem państwowym

 • prezioso

  Oceniono 96 razy 84

  BRAK SLOW PODZIWU!!!
  Polska gora!!
  jestem z was dumny!
  Jesli Aga wygra mamy 2 polskie polfinaly ma Wimbledon!
  brzmi jak Sci-Fi,ale to moze byc FAKT
  Go on polish heroes!

 • interfere

  Oceniono 83 razy 79

  Właśnie sobie uświadomiłem, że niezależnie od tego który wygra a który przegra, MUSI być dobrze :-)

 • badziewiak66

  Oceniono 121 razy 57

  Do tego Panie Jerzy trzeba dodać , niestety sarkastycznie , że to sukces Polaków , a nie Polski. Gdyby świat się dowiedział, że trzech ćwierćwinalistów Wimbledonu pochodzi z kraju, gdzie nie ma ani jednego trawiastego kortu , z kraju w którym nie ma ani jednego porządnego ośrodka do gry w tenisa, to by nie uwierzył. Już raz komuniści zaprzepaścili szansę na rozwój tenisa przy okazji sukcesów Fibaka. Domyślam się że obecna ekipa, pasjionaci haratania w gałę , mają do tenisa stosunek lekko - obyczajowy. To jeszcze jeden powód by POgonić piłkarzyków i dać szansę innym dyscyplinom sportu, które na to zaslugują, sławiąc nasz kraj i przynosząc nam dumę. Za te 6 milionów , ktore ta menda Mucha wypluła na koncert miernoty można bylo wybudować sporo kortów dla dzieciaków. Od nas kibiców zależy bysmy nie odpuścili i wywierali nieustanną presję na władzy , by dostrzegła piękno tenisa i wratości jakie ten sport niesie. Wzywam wszystkich, którzy dumnie noszą w swoich serach Polskę, bez względu na poglądy i wiarę, do wspólnego wysiłku na rzecz rozowju tenisa w Polsce. Nie możemy odpuścić , jesteśmy to winni naszej wspaniałej trójce !!

 • lavenders27

  Oceniono 58 razy 44

  Żądam zwiększenia nakładów finansowych na tenis - kosztem piłki nożnej! Tenisiści cięzko pracują i odnoszą sukcesy, a ci beznadziejni kopacze tylko nas ośmieszają. I to nie od wczoraj, tylko od baaaaardzo dawna. Nie rozumiem jaki jest sens pompowania w nich kasy. Tenisiści w Fed Cup, gdzie reprezentują Polsce grają za darmo, niech więc i nasi piłkarze grają w reprezentacji za darmoche. Nie stać ich?

 • hel_w_skarpetach

  Oceniono 28 razy 18

  Im więcej patrze na tenis zawodowy tym mniej rozumiem fenomen Fibaka...

 • janfeit-51

  Oceniono 24 razy 16

  Zielona Wyspa Polska, wydaje na krajowy tenis około 2 mil zł, a Kryzysowa Francja, przeznacza w ciągu roku na tenis 50 mil $, a ilu Polaków a ilu Francuzów, zakwalifikowało się do Ćwierćfinału Wimbledońskiego Turnieju Tenisa Ziemnego? Dlatego konieczne jest zauważenie i docenienie, przez władzę' każdego sportowego zwycięstwa i sukcesu naszych zawodników. Podstawową składnią, siły i autorytetu państwa na arenie międzynarodowej są jego sukcesy w rożnych dziedzinach.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX