Sport.pl

Radwańska w finale Wimbledonu! Historyczny sukces polskiego tenisa.

0 : 2
Informacje
Wimbledon - Półfinał singla kobiet
Czwartek 05.07.2012 godzina 14:00
Wyniki szczegółowe
1 S
2 S
Wynik
A.Kerber
3
4
0
A.Radwańska
6
6
2
Przed Radwańską dotrzeć do finału Wielkiego Szlema udało się tylko Jadwidze Jędrzejowskiej w 1937. W Erze Open nie dokonał tego z Polaków nikt. Agnieszka Radwańska wygrywając 6:3, 6:4 z Angelique Kerber przeszła właśnie do historii.
Jędrzejowska grała w finale Wimbledonu w 1937 roku, urwała nawet seta słynnej Dorothy Round Little, jednak tamtej sytuacji nie ma co do współczesnego tenisa porównywać. W Erze Open żadnemu Polakowi, ani żadnej Polce nie udało się dotrzeć do finału Wielkiego Szlema.

Wojciech Fibak zatrzymywał się, jak do tej pory Radwańska na ćwierćfinałach. W Australian Open wygrał w deblu. Aleksandra Olsza sensacyjnie wygrała w 1995 roku w Londynie turniej juniorski, ale większych seniorskich sukcesów nie odniosła.

Agnieszka Radwańska za wielki sukces mogłaby uznać już sam awans do półfinału. Wygrywając z Kerber przeszła do historii polskiego tenisa i polskiego sportu.

Półfinał z Kerber był w jej wykonaniu świetny. Polka przegrywała już 1:3 w pierwszym secie, ale potem Niemka zaczęła się mylić, popełniała coraz więcej błędów, nie trafiała w kort. Radwańska grała zaś coraz pewniej, bezlitośnie wykorzystywała potknięcia rywalki. Dobrze serwowała, jej gra, zmiany tempa, stron, różne techniki uderzeń zachwycały wimbledońską publiczność. Wygrał 5 gemów z rzędu i seta 6:3.

W drugiej partii dominowała od początku. Sama końcówka, być może z perspektywą ogromnego sukcesu, była nerwowa. Radwańska uciekła na 4:2, dała się dojść rywalce na 5:4. To było jednak wszystko, na co stać było Niemkę, która choć grała dobrze, to na Polkę nie mogła znaleźć żadnego sposobu. Radwańska wygrała swoje podania i awansowała do finału Wimbledonu, gdzie spotka się z Victorią Azarenką lub Sereną Williams, ich mecz trwa.Komentarze (139)
Radwańska w finale Wimbledonu! Historyczny sukces polskiego tenisa.
Zaloguj się
 • cheat-hack-trainer.com

  Oceniono 42 razy 40

  WYGRASZ WIMBLEDON

 • konkretniekarol

  Oceniono 34 razy 34

  "Radwańska uciekła na 4:2, ale chyba przestraszyła się swojego sukcesu, dała się dojść rywalce na 4:5."

  Co za bzdura! Od stanu 4:2 obie po prostu wygrywały swoje podania, więc siłą rzeczy po drodze był wynik 5:4. Jeśli ktoś się przestraszył sukcesu to Kerber, która zawodziła w kluczowych momentach.

 • radnor

  Oceniono 35 razy 25

  Nie pojmuję Polski. Mamy całkiem przyzwoitych siatkarzy, mamy Radwańską, a mimo to od dziesięcioleci caly kraj pakuje ciężkie pieniądze i sra się nad piłkarzami, którzy nie potrafią nawet wyjść z najsłabszej grupy na własnym podwórku.

  Polsko, ogarnij się. Zacznij promować i wspierać ludzi odnoszących sukcesy, zamiast żyć ciągle Kozakiewiczem i Dywizjonem 303.

 • judas1

  Oceniono 23 razy 23

  RESPECT pani Agnieszko - udowadnia pani, że kandyduje na najlepszą rakietę świata - i tak pewnie będzie - OBY

 • feminus

  Oceniono 24 razy 20

  DZIE-KU-JE-MY, DZIE-KU-JE-MY!!!

  Tu akurat jest za co dziekowac ;-).

 • bruthal

  Oceniono 20 razy 20

  I tak najlepszy był Bohdan Tomaszewski:
  Po trafieniu piłką w siatkę Agnieszka zaklęła.
  Komentarz Tomaszewskiego
  "Nie denerwuj się Agnieszka tak niedawno w siatkę zagrała Steffi Graf"
  LOL

 • jurek_1953

  Oceniono 19 razy 19

  Chciałbym zaznaczyć: Sukces Agnieszki Radwańskiej a dopiero po drodze sukces "Polskiego Tenisa"-bądzmy obiektywni i pokłońmy się Agnieszce!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX