Sport.pl

Wimbledon. Słynny jastrząb Rufus odnaleziony

W nocy z czwartku na piątek z samochodu zaparkowanego na prywatnym podjeździe przy Dunstall Road w Londynie został skradziony słynny jastrząb Rufus. Ptak codziennie patrolował korty Wimbledonu od godziny 6.30 do 9 odstraszając niszczące trawę gołębie i sroki. W niedzielę Rufus został odnaleziony.
- Możemy potwierdzić, że Rufus został odnaleziony cały i zdrowy i wrócił do rodziny - można przeczytać na oficjalnym twitterowym koncie jastrzębia.

Złodziej wykorzystał fakt, iż w samochodzie uchylone było okno, a ptak zamknięty był w klatce. Skradziono także specjalną rękawicę i kaptur. Sprzęt, dzięki któremu można namierzyć jastrzębia, został w samochodzie.

Organizatorzy podkreślali, że jastrząb pełni na turnieju bardzo ważną funkcję. W jego poszukiwania zaangażowana jest londyńska policja. Podczas nieobecności Rufusa, jego obowiązki przejął inny jastrząb, Hector. Patrolował korty Wimbledonu codziennie przed przyjściem pierwszych kibiców.

Profile Rufusa na Twitterze i Facebooku śledzi ponad 1600 osób.

Więcej o:
Komentarze (27)
Wimbledon. Słynny jastrząb Rufus odnaleziony
Zaloguj się
 • wolflukas

  Oceniono 45 razy 39

  Uwaga wszystkie jastrzębie, orły i myszołowy ! Nie jedźcie (qrna, nie lećcie) do Wlk. Brytanii bo nie dość, że od kaczek was zwyzywają to jeszcze ukradną, porwą a może i wrócicie w trumnach !!!

 • mr_gm

  Oceniono 32 razy 30

  Co na to BBC i Sol Campbell? Czy właściciele psów i kotów mogą się w Londynie czuć bezpiecznie?

 • ale.sobie.konto.wymyslilem

  Oceniono 28 razy 26

  Małe sprostowanie od biologa - Rufus to nie jastrząb a myszołowiec towarzyski (Harris's Hawk, Parabuteo unicinctus), czyli bliski krewny naszego myszołowa. Po angielsku wiele ptaków drapieżnych nazywanych jest 'hawk', notabene są tutaj różnice nawet między British a American English (myszołowy z rodzaju Buteo w UK to buzzards, w USA już hawks). Po polsku jastrzębie (i krogulce) to ptaki z rodzaju Accipiter (po angielsku też hawks). Jak go zwał tak zwał, jest to bardzo ładny ptak.

 • woophy

  Oceniono 23 razy 21

  USA już wysłało na pomoc Ace'a Venturę ;)

 • rezun-one

  Oceniono 22 razy 20

  Kibice nie jedzcie na IO do Londynu.
  Angielscy złodzieje już na Was czekają.

 • robznarnii

  Oceniono 20 razy 16

  Jutro w Sunie bedzie ze to Polacy skradli jastrzebia i go ugotowali na obiad.

 • rolnikzwilkowiecka

  Oceniono 25 razy 11

  "Wielka afera w Londynie! Skradziono jastrzębia, który strzegł kortów Wimbledonu"

  Poloki !!! Oddejta go, bo ta chudzina angielsko sie na rosół nie nadaje !!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX