Wimbledon. Errani w przegranym secie nie wygrała nawet punktu!

Włoszka Sara Errani przegrała z Jarosławą Szwedową 0:6 4:6 i odpadła z Wimbledonu w III rundzie. Pierwszy set trwał 15 minut, a finalistka tegorocznego Rolanda Garrosa nie wygrała w nim ani jednego punktu. To pierwsza tego typu sytuacja w historii turniejów wielkoszlemowych.

Wimbledon:  &nbspIII runda mężczyzn ?   &nbspIII runda kobiet ?

Reprezentantka Kazachstanu zaliczyła więc tzw."Złotego Seta".

Zdarzyło się to po raz drugi w tenisowej erze open, czyli po 1968 roku. Pierwszym, który nie stracił ani jednego punktu w secie był Amerykanin Bill Scanlon, który 22 lutego 1983 roku podczas turnieju WCT Gold Coast Classic w Delray Beach pokonał Brazylijczyka Marcosa Hocevara 6:2 6:0.

Szwedowa jest także pierwszą kwalifikantką, która wyrzuciła z turnieju Wielkiego Szlema ubiegłoroczną mistrzynię. Miało to miejsce w Paryżu, podczas tegorocznego turnieju Rolanda Garrosa. Wygrała wtedy w IV rundzie z Chinką Na Li.

Jej rywalką w meczu o ćwierćfinał będzie Serena Williams.