Roland Garros. Serena Williams po raz pierwszy w finale od 2002 roku

Zaledwie 46 minut potrzebowała Serena Williams, by rozprawić się w półfinale Rolanda Garrosa z pogromczynią Agnieszki Radwańskiej. Amerykanka wygrała z Włoszką 6:0, 6:1.

Gorące oklaski z trybun, ręce uniesione w geście triumfu - tak cieszyła się Errani z jedynego wygranego gema w meczu z Williams. Włoszka w meczu z Amerykanką próbowała walczyć, szukała sposobów na zdobywanie punktów, ale niesamowicie skoncentrowana rywalka nie pozwoliła jej na wiele.

Williams piekielnie mocno zagrywała (199 km/h), silnie returnowała, trafiała przy linii. W pierwszym secie trzy gemy wygrała do zera, w drugim też trzy. W 46 minut miała 40 zwycięskich zagrań (rywalka tylko dwa).

O zwycięstwo w Roland Garros Williams zagra z broniącą tytułu Marią Szarapową. Dla Amerykanki to pierwszy finał o 2002 roku.