Roland Garros. Federer odpadł w ćwierćfinale

Niespodzianka w ćwierćfinale Roland Garros - rozstawionym z numerem szóstym Jo-Wilfried Tsonga pokonał w trzech setach Szwajcara Rogera Federera (turniejowa dwójka) 7:5, 6:3, 6:3.

Mecz doświadczonego Federera z Tsongą trwał zaledwie godzinę i 52 minuty. 28-letni Francuz rozbił Szwajcara w trzech setach - pierwsza, najbardziej zacięta partia, rozstrzygnęła się dopiero w końcówce. Federer został przełamany przy stanie 5:5 i za moment było już po secie.

W drugiej i trzeciej partii Tsonga był wyraźnie lepszy. W każdym z setów oddał Federerowi tylko po trzy gemy.

W półfinale Francuz zmierzy się z rozstawionym z czwórką Davidem Ferrerem, który w ćwierćfinale rozbił Tommy'ego Robredo 6:2, 6:1, 6:1.

O drugi półfinał powalczą Novak Djoković z Tommy'm Haasem i Rafael Nadal z Stanislasem Wawrinką.

Relacje z najważniejszych zawodów w aplikacji Sport.pl Live na iOS i na Androida