Roland Garros. Janowicz i Bednarek w ćwierćfinale

Jerzy Janowicz i Tomasz Bednarek wygrali 6:4, 6:4 z hiszpańską parą Roberto Bautista Agut i Daniel Gimeno-Traver w III rundzie Rolanda Garrosa. To największy sukces w karierze naszego debla.

W ćwierćfinale Polacy zmierzą się z urugwajsko-argentyńską parą Pablo Cuevas i Horacio Zeballos. Ten pierwszy już raz wygrał Rolanda Garrosa w grze podwójnej. W 2008 roku triumfował, grając w parze z Peruwiańczykiem Luisem Horną.

W meczu z hiszpańskim duetem Janowicz i Bednarek się nie namęczyli. W pierwszym secie szybko zdobyli dużą przewagę. Dwa razy przełamali rywali i wyszli na prowadzenie 4:0. Bautista i Gimeno Traver otrząsnęli się i zaczęli odrabiać straty. W pewnym momencie było już tylko 4:5, ale przy własnej zagrywce Polacy nie dali rywalom szans i wygrali 6:4.

Bardziej wyrównany był drugi set. Janowiczowi i Bednarkowi tylko raz udało się przełamać Hiszpanów, ale sami serwowali na tyle pewnie i skutecznie, że znów wygrali 6:4. Cały mecz trwał niewiele ponad godzinę.

Ćwierćfinał Rolanda Garrosa to największy wielkoszlemowy sukces polskiej pary. W tegorocznym Australian Open Janowicz i Bednarek odpadli już w drugiej rundzie. W Paryżu Polacy grają jednak świetnie. W pierwszej rundzie pokonali rozstawiony z numerem czwartym debel z Indii - Mahesh Bhupathi i Rohan Bopanna 7:5, 6:4, w drugiej ograli Włochów Paolo Lorenziego i Potito Staracego 6:7 (3-7), 6:3, 7:6 (7-4).