Australian Open. Ćwierćfinałowa porażka polskiego debla

Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski podzielili los Łukasza Kubota i Olivera Maracha i przegrali w ćwierćfinale wielkoszlemowego Australian Open. Polacy ulegli parze Mirnyj/Nestor 6:7(3) 3:6.

Oba duety opierały swoją grę na potężnym serwisie i skutecznej grze przy siatce. Fyrstenberg i Matkowski rozpoczęli od mocnego uderzenia. Prowadzenie 2:0 szybko zostało jednak zniwelowane przez rywali. Mirnyi i Nestor przełamali bowiem serwis Mariusza Fyrstenberga.

Pierwszą, i jak się później okazało jedyną, piłkę setową polska para miała przy stanie 5:4. Nie udało się jednak jej wykorzystać, mimo że Fyrstenberg miał w górze dwa woleje na skończenie seta. Ani razu nie znajdował się jednak w tak łatwej pozycji, aby mieć do niego za tą wymianę jakiekolwiek pretensje.

Rywale doprowadzili do tie breaka, a w nim emocji nie było. Polacy przegrali sześć punktów pod rząd i nie zdołali już odwrócić losów seta.

Niewykorzystana szansa znacznie obniżyła ich loty. Mirnyj i Nestor już na początku drugiej partii wygrali gema przy serwisie leworęcznego Fyrstenberga i objęli bezpieczne prowadzenie 3:0. Jak się później okazało, było to przełamanie na wagę półfinału Australian Open.

W meczu o finał przeciwnikami białorusko-kanadyjskiego duetu będą Hindusi Mahesh Bhupathi i Leander Paes, którzy występują razem po wieloletniej przerwie spowodowanej kłótniami.

Za ćwierćfinał australijskiego turnieju Polacy otrzymają do podziału 56tys. dolarów australijskich (około 160 tysięcy zł.).

Wyniki ćwierćfinałów debla:

Mirnyj(Białoruś, 2)/Nestor(Kanada, 2) - Fyrstenberg/Matkowski (Polska, 5) 7:6(3) 6:3

Bhupathi/Paes (Indie, 3) - Llodra (Francja, 8)/Zimonjić (Serbia, 8) 6:4 6:4