Australian Open. Będzie szwajcarski półfinał. Federer zagra z Wawrinką

Roger Federer w ćwierćfinale pokonał reprezentanta Niemiec Miszę Zweriewa w trzech setach 6:1, 7:5, 6:2 i o finał zmierzy się ze swoim rodakiem Stanem Wawrinką. To 41. wielkoszlemowy półfinał w karierze Federara.

Mecz ze Zweriewem trwał nieco ponad półtorej godziny i toczył się pod dyktando Federara. Szwajcara problemy miał tylko w drugiej partii, gdzie raz dał się rywalowi przełamać, ale szybko odrobił straty i rozstrzygnął seta na swoją korzyść.

Dla 35-letniego Federara to 41. półfinał turnieju wielkoszlemowego w karierze. Zmierzy się z nim ze swoim rodakiem Stanem Wawrinką, który we wcześniejszym meczu wyeliminował Jo-Wilfrieda Tsongę.

Wyniki wtorkowych ćwierćfinałów mężczyzn w wielkoszlemowym tenisowym Australian Open:

Roger Federer (Szwajcaria, 17) - Mischa Zverev (Niemcy) 6:1, 7:5, 6:2

Stan Wawrinka (Szwajcaria, 4) - Jo-Wilfried Tsonga (Francja, 12) 7:6 (7-2), 6:4, 6:3.

Dyrektor sportowy Sevilli zdradził, dlaczego zdecydowali się sprzedać Krychowiaka