Sport.pl

Australian Open. Agnieszka Radwańska przegrała w półfinale z Seren± Williams. Amerykanka za silna i za spokojna

Michał Kiedrowski
28.01.2016 05:27
A A A
Agnieszka Radwańska przegrała z liderk± ¶wiatowego rankingu tenisistek Seren± Williams 0:6, 4:6 w półfinale wielkoszlemowego turnieju tenisowego Australian Open. Spotkanie trwało godzinę i cztery minuty.

28.01.2016, godzina 03:30

S.Williams

 • na żywo
W pierwszym secie, który trwał zaledwie 21 minut, Amerykanka nie dała Polsce najmniejszych szans. Williams była skoncentrowana i dokładna, popełniała bardzo niewiele błędów. Polka próbowała zaskoczyć rywalkę trudnym serwisem, ale skończyło to się niepowodzeniem. Radwańska serwowała ze skuteczno¶ci± poniżej 50 proc. w pierwszym podaniu. To słaby wynik.

Drugi set miał zupełnie innych przebieg. Polka lepiej serwowała i grała bardziej ofensywnie. Williams zmuszona była więcej biegać i popełniała więcej błędów. Amerykanka prowadziła już 3:1, ale wtedy Polak wygrała trzy gemy z rzędu i wyszła na prowadzenie. Wtedy wreszcie rozruszała się publiczno¶ć, która jedn± z wymian - wygran± przez Polkę - nagrodziła burz± braw.

Niestety, od stanu 4:3 dla Radwańskiej, Serena Williams wygrała trzy gemy z rzędu. Ostatni był popisem siły gry Amerykanki. Posłała w nim trzy asy serwisowe!

Williams była nie tylko za silna dla Radwańskiej, ale i za spokojna, by dać choć cień szansy Polce. Popełniła tylko 17 niewymuszonych błędów przy 42 uderzeniach kończ±cych. Imponuj±ca statystyka!

Półfinał to najlepszy wynik Radwańskiej w Melbourne. Powtórzyła osi±gnięcie z 2014 roku. W najlepszej "czwórce" turnieju wielkoszlemowego znalazła się po raz pi±ty. Trzy pozostałe występy w tej fazie zaliczyła w Wimbledonie. W Londynie na tym etapie zakończyła występ w 2013 roku i w poprzednim sezonie, a cztery lata temu zagrała w finale.

Starsza o osiem lat Williams w Australian Open triumfowała sze¶ć razy (2003, 2005, 2007, 2009-10 i 2015). W sobotę po raz 26. w karierze zagra w decyduj±cym spotkaniu imprezy wielkoszlemowej w grze pojedynczej. Powalczy o swój 22. tytuł.

W finale jej rywalk± będzie rozstawiona z numerem siódmym Niemka polskiego pochodzenia Angelika Kerber.

Jak się zmieniała Agnieszka Radwańska?
Zdjęcie Babolat Rakieta tenisowa Pure Drive Zdjęcie Rakieta tenisowa HEAD MARIA 19 Zdjęcie Wish Rakieta tenisowa 2600 Junior
Babolat Rakieta tenisowa Pu... Rakieta tenisowa HEAD MARIA 19 Wish Rakieta tenisowa 2600 ...
SprawdĽ ceny » Porównaj ceny » SprawdĽ ceny »
Ľródło: Okazje.info


Zobacz więcej na temat:

Komentarze (99)
Zaloguj się
 • miglanc7

  Oceniono 10 razy 10

  jak Radwańska wygrywa to deklasuje, miażdży, rozbija w pył, a jak to samo robi z ni± Serena to tylko przegrywa:)))

 • delcarmen

  Oceniono 7 razy 7

  Nie "przegrala" ale zostala "zmiazdzona" jak to Gazeta zwykla pisac krwista czcionka. Od siebie kazdy inny wynik bylby wielkim zaskoczeniem. Brawa dla obu zawodniczek za charakter, i ducha walki.

 • antropoid

  Oceniono 10 razy 6

  Bez serwisu z Williams w takiej formie więcej się nie ugra.
  To i tak tylko gem mniej niż Szarapowa.

 • maxxx35

  Oceniono 7 razy 5

  Pis-Isi i Pis-tatu¶ nie pomógł, i Pis-bozia też się wypięła....nie mogę się patrzeć na te badylki wystaj±ce ze spódniczki Pis-Isi....
  Pis-Isia nadaje się na gwiazdę turniejów rangi np. im. TW "Polsat"...

 • epik73

  Oceniono 4 razy 4

  Nieszczę¶cia chodz± parami :( Kilka godzin wcze¶niej mega baty dostali szczypiorni¶ci

 • roobert_23

  Oceniono 4 razy 4

  Aga w pierwszym secie pokazała moc tak± jak± pokazali nam ręczni. Porażki można się było spodziewać w obu przypadkach, ale w obu przypadkach NIE W TYM STYLU. Pierwszy serwis, o którym wszyscy mówili, że będzie potrzebny żeby nawi±zać walkę z Seren± był taki jak obrona u ręcznych. Drugi set lepszy, ale to nie wystarczyło. I Aga i ręczni chcieli (tak mi się wydaje), ale samo chcieć to za mało.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX