Piotr Wesołowicz, wideo: /Foto Olimpik/x-news
22.01.2016 , aktualizacja: 22.01.2016 14:01
A A A

22.01.2016, godzina 06:00

A.Radwańska

• na żywo
Polska tenisistka pokonała 6:4, 6:0 Portorykankę Monicę Puig i awansowała do 1/8 finału turnieju Australian Open. Tam zmierzy się z Niemką Anną-Leną Friedsam.
Puig (52 WTA) sprawiła Radwańskiej kłopoty tylko w pierwszym secie. 22-letnia tenisistka z Portoryko radziła sobie znakomicie do stanu 4-3, kiedy prowadziła z Polką. Grała wówczas przebojowo, świetnie serwowała, trafiała trudne piłki, jako pierwszej udało jej się przełamać rywalkę.

Radwańska, która była zdecydowaną faworytką, wygrała jednak końcówkę zaciętego seta, co rozproszyło i podcięło skrzydła jej rywalce. Puig zaczęła popełniać sporo prostych, niewymuszonych błędów. A jej dużo bardziej doświadczona rywalka rozkręcała się z gemu na gem. Polka grała rozważnie, spokojnie, z zimną krwią wykorzystywała złe zagrania Puig. Wygrała dziewięć kolejnych gemów, w drugim secie zniechęconej rywalce nie dała się pokonać ani razu i zakończyła mecz po 75 minutach walki.

- Nie spodziewałam się, że Puig postawi mi tak trudne warunki w pierwszym secie - przyznała po spotkaniu Radwańska. - W drugim secie byłam już dużo bardziej spokojna. Myślę, że kluczowa była wygrana końcówka pierwszego seta - dodała. Polska tenisistka odniosła się także do drobnej kontuzji stopy. W trakcie meczu dwukrotnie opatrywał ją lekarz. - To nic wielkiego. Po prostu potrzebowałam nieco więcej plastrów. Myślę, że w następnym meczu już wszystko będzie dobrze - skończyła.

W 1/8 finału jej rywalką będzie 82. w klasyfikacji tenisistek Anna-Lena Friedsam, która w piątek wygrała z rozstawioną z "13" Włoszką Robertą Vinci 0:6, 6:4, 6:4. Niemka, która 1 lutego skończy dopiero 22 lata, odniosła w ten sposób największy sukces w karierze.