Australian Open. Pogromca Federera odpadł po thrillerze

Andreas Seppi, pogromca Rogera Federera, odpadł w 1/8 finału Australian Open. Pokonał go Nick Kyrgios. Australijczyk po bardzo emocjonującym meczu wygrał 3-2 (5-7, 4-6, 6-3, 7-6(5), 8-6).

Kyrgios przegrywał w setach już 0-2, ale zdołał się podnieść. Mecz trwał aż trzy godziny i 38 minut - jego zwieńczeniem była piłka posłana w aut przez Seppiego, po którym australijska publiczność wpadła w ekstazę.

- Szczerze mówiąc, nie sądziłem, że będę w stanie odwrócić losy tego meczu i go wygrać. To niesamowite - powiedział Kyrgios, który w ćwierćfinale zmierzy się z Andym Murrayem. Brytyjczyk pokonał Bułgara Grigora Dimitrowa 3-1 (6-4, 6(5)-7, 6-3, 7-5).

Inny przedstawiciel gospodarzy, Bernard Tomić, odpadł we wcześniejszym pojedynku z Tomasem Berdychem. Rozstawiony z nr. 7 Czech wygrał dość gładko 3-0 (6-2 7-6(3) 6-2). W ćwierćfinale zmierzy się z Rafaelem Nadalem. Hiszpan bez problemów pokonał reprezentanta RPA Kevina Andersona 3-0 (7-5, 6-1, 6-4).

W turnieju kobiet do kolejnej rundy awansowała Eugenie Bouchard. Kanadyjka pokonała Rumunkę Irinę Begu 2-1 (6-1, 5-7, 6-2). W ćwierćfinale zmierzy się z Marią Szarapową. Rosjanka pokonała 2-0 Shai Peng (6-3, 6-0).

O półfinał w innej parze powalczy Eugenia Makarowa z Simoną Halep. Rosjanka pokonała Julię Goerges 2-0 (6-3, 6-2), a Rumunka w dwóch setach poradziła sobie z Yaniną Wickmayer (6-4, 6-2).

W turnieju pań oraz panów jutro odbędą się po cztery kolejne mecze. Wyłonią one wszystkich ćwierćfinalistów. Najciekawsze dla nas jest starcie Agnieszki Radwańskiej z Venus Williams. Rozpocznie się ono o godz. 9 (relacja w Sport.pl i aplikacji Sport.pl LIVE!). Zwyciężczyni w walce o półfinał zmierzy się z Madison Keys lub Madison Brengle (obie są Amerykankami).