Australian Open już bez Urszuli Radwańskiej

Urszula Radwańska przegrała w I rundzie Australian Open z reprezentantką Kazachstanu Zariną Dijas (WTA 31) 6:3, 4:6, 2:6 i odpadła z turnieju.
1
Polka zaczęła mecz dobrze, w pierwszym secie aż cztery razy przełamywała serwis rywalki i wygrała go 6:3, ale potem było już gorzej. W drugim secie przełamała podanie Dijas raz, ale to rywalka wygrała dwa gemy przy serwisie Polki, w tym ważny dziewiąty gem. W trzecim secie gra Radwańskiej już się kompletnie posypała - przegrała swoje wszystkie gemy serwisowe, dwa gemy ugrała, przełamując serwis rywalki.

Dla 24-letniej krakowianki był to czwarty raz w karierze w głównej drabince Australian Open - poprzednio udało jej się to w 2010 roku oraz w latach 2012-2013. Jej najlepszym wynikiem jest druga runda, do której dotarła trzy lata temu. W ubiegłorocznej edycji nie startowała, wracając wówczas do formy po operacji barku.

We wtorek swój pierwszy mecz w turnieju zagra Agnieszka Radwańska. Jej rywalką będzie Japonka Kurumia Nara.