G.Muguruza
1
3
0
Agnieszka Radwańska mimo trudności na początku pierwszego seta ostatecznie łatwo pokonała Hiszpankę Garbine Muguruzę 6:1, 6:3 i po raz czwarty z rzędu awansowała do ćwierćfinału Australian Open. Rywalką Polki w walce o półfinał będzie Wiktoria Azarenka, z którą Polka przegrała siedem ostatnich meczów.
Początek meczu sugerował, że bój pomiędzy Radwańską a Muguruzą będzie niezwykle zacięty. Pierwsze cztery gemy trwały ponad pół godziny, a w czwartej partii Hiszpanka długo broniła się przed przełamaniem. Ostatecznie Polka wykorzystała piątego break-pointa i od tej pory obraz gry zmienił się całkowicie.

Radwańska tym przełamaniem, dzięki któremu wyszła na prowadzenie 3:1, złamała psychicznie rywalkę. Hiszpanka nie potrafiła już grać tak skutecznie jak na początku meczu. Z kolei Polka łatwo kontrolowała przebieg meczu i pewnie wygrywała kolejne gemy. Pierwszego seta zakończyła wynikiem 6:1.

W drugim secie Radwańska dwukrotnie przełamała rywalkę, która zdołała wygrać trzy swoje gemy serwisowe. Ostateczne zwycięstwo Polki nie podlegało dyskusji i to ona zagra w środę w ćwierćfinale z Azarenką, która wygrywała w Melbourne w dwóch ostatnich latach. Wiceliderka rankingu WTA już raz - dwa lata temu - zatrzymała Polkę na tym etapie zmagań.

W poniedziałek krakowianka po raz drugi w karierze zmierzyła się z młodszą o cztery lata Muguruzą. Poprzednio - dwa lata temu w 1/8 finału turnieju w Miami, także na twardym korcie - w dwóch setach wygrała Radwańska. Zajmująca 38. miejsce na światowej liście Hiszpanka po raz pierwszy zagrała w 1/8 finału Australian Open. W ubiegłorocznym debiucie odpadła w drugiej rundzie.