Australian Open. Przysiężny odpada z w II rundzie

Michał Przysiężny przegrał 1:3 ze Stephanem Robertem w drugiej rundzie Australian Open. Mecz był dwukrotnie przerywany ze względu na warunki atmosferyczne.

Według rankingów to Polak, zajmujący obecnie 64 pozycję w na liście ATP był faworytem czwartkowego spotkania. Jego rywal przed meczem plasował się na 119 pozycji. Niestety Przysiężny od początku nie zagrał dobrych zawodów. Pierwszego seta przegrał po tie-breaku 6:7. Po pierwszej części gra została przerwana z powodu upałów. Chwilę po godzinie ósmej sędziowie wznowili rozgrywki.

Przysiężny wszedł w drugi set fatalnie. Polak dał się przełamać w czwartym gemie, a całość gładko przegrał 1:6. Partia trwała w sumie zaledwie 20 minut.

W kolejnej odsłonie Przysiężny w końcu zaczął pewniej serwować, co zaowocowało zwycięstwem 7:6. W czwartym secie przy stanie 0:3 dla Roberta po raz kolejny przerwano mecz. Tym razem z powodu burzy. Po wznowieniu Polak nie dał rady odwrócić losów meczu i przegrał gładko 1:6.

Druga runda to najlepsze osiągnięcie Przysiężnego w Australian Open. Do tej pory najwyższym rezultatem Polaka była I runda w 2011 roku.

W innych dzisiejszych spotkaniach Rafael Nadal pokonał 3:0 Thanasiego Kokkinakisa 6:2, 6:4, 6:2, a Roger Federer zwyciężył w tym samym stosunku Blaza Kavcica 6:2, 6:1, 7:6 (7-4).

U kobiet Karolina Woźniacki wygrała 2:1 z Christiną McHale 6:0, 1:6, 6:2, a Anastazja Pawliuczenkowa pokonała 2:0 Mandy Minellae 6:2, 6:2. Rosjanka zagra w trzeciej rudzie z Agnieszką Radwańską.

Pozostałe wyniki II rundy:

Andy Murray - Vincent Millot 6:2, 6:2, 7:5, Jo-Wilfried Tsonga - Thomaz Bellucci 7:6 (8-6), 6:4, 6:4, Kei Nishikori - Dusan Lajovic 6:1, 6:1, 7:6 (7-3), Donald Young - Andreas Seppi 6:4, 2:6, 6:3, 4:6, 7:5

Garbine Muguruza Blanco - Anna Karolina Schmiedlova 6:3, 6:3, Carla Suarez Navarro - Galina Woskobojewa 7:6 (7-2), 3:6, 8:6, Alize Cornet - Camila Giorgi 6:3, 4:6, 6:4, Dominika Cibulkova - Stefanie Voegele 6:0, 6:1 Simona Halep - Varvara Lepchenko 4:6, 6:0, 6:1, Jelina Switolina - Olivia Rogowska 6:4, 7:5, Zarina Dijas - Marina Erakovic 6:4, 6:0, Yvonne Meusburger - Bojana Jovanovski 3:6, 6:3, 6:2, Kurumi Nara - Magdalena Rybarikova 6:4, 6:3, Jelena Jankovic - Ayumi Morita 6:2, 6:0 Sloane Stephens - Ajla Tomljanovic 3:6, 6:2, 7:5 Wiktoria Azarenka - Barbora Zahlavova Strycova 6:1, 6:4