2
2
1
0
Serb Novak Djoković pokonał Davida Ferrera z Hiszpanii 6:2, 6:2, 6:1 i awansował do finału Australian Open. Mecz trwał niecałe 90 minut.
Hiszpan od początku meczu nie istniał na korcie - Djoković przez całe spotkanie nie przegrał ani jednego podania, nie dał rywalowi nawet szansy na przełamanie. W sumie Ferrer wygrał z Serbem tylko pięć gemów.

Znany z regularności Hiszpan w całym meczu popełnił aż 28 niewymuszonych błędów. Djoković grał kapitalnie - trafiał mocne uderzenia w narożniki, ganiał rywala po korcie, świetnie serwował. Zwycięstwo przyszło zaskakująco łatwo.

W drugim półfinale zmierzą się Roger Federer i Andy Murray. Mecz odbędzie się w piątek po 9.30 polskiego czasu. Zapraszamy do śledzenia relacji na żywo w Sport.pl.