WTA Championships. Radwańska odpadła z turnieju w Stambule

Agnieszka Radwańska po fatalnym meczu przegrała z Angelique Kerber 2:6, 2:6 i pożegnała się z turniejem w Stambule. Mecz trwał tylko 59 minut.
2
Radwańska, by móc jeszcze marzyć o wyjściu z grupy, musiała wysoko (w dwóch setach) wygrać z Kerber i liczyć, że Niemka także bez problemów pokona Kwitową, a Czeszka przegra z Sereną Williams.

Marzenia prysły już na początku meczu - Kerber w pierwszych minutach dwa razy przełamała Polkę i szybko wyszła na prowadzenie 3:0. Radwańskiej brakowało koncentracji, grała niedokładnie, często popełniając niewymuszone błędy. W pierwszej partii, która trwała zaledwie 36 minut, zabrała rywalce tylko dwa gemy. W drugiej także nie podjęła walki i szybko zeszła z kortu ze spuszczoną głową.

Mimo trzech porażek w Stambule Polka zamknie rok na trzecim miejscu w rankingu WTA Tour, w którym wyprzedzi nieobecną Rosjankę Marię Szarapową (kontuzja barku). Przed turniejem traciła do niej jeden punkt, ale każda porażka w fazie grupowej dała jej 70 pkt.

Dotychczas najwyżej notowana na zakończenie sezonu była na czwartej pozycji, po tym jak przed rokiem doszła do półfinału WTA Championships.

Po zwycięstwie z Radwańską Kerber nadal może myśleć o wyjściu z grupy (musi wygrać w ostatnim meczu z Kvitovą). Pewna gry w półfinale jest już Serena Williams, która ma na koncie dwa zwycięstwa.

W grupie białej prowadzi Na Li, która w czwartek pokonała w trzech setach Jelenę Janković. Trzecia jest Wiktoria Azarenka, czwarta Sara Errani.