Agnieszka Radwańska za burtą turnieju w Cincinnati

Agnieszka Radwańska przegrała w II rundzie z Austriaczką Sybille Bammer 0:6, 5:7. Na niespełna trzy tygodnie przed US Open serwis Polki zostawia wciąż bardzo wiele do życzenia

W pierwszym secie Radwańskiej nie wychodziło właściwie nic. Najbardziej kulał jednak serwis. Z nim było tak źle, że Bammer wygrała 100 proc. returnów przy drugim podaniu Polki! W drugim secie walki było więcej, ale Austriaczka umiejętnie się broniła i wygrywała kluczowe wymiany. Polka mimo aż dziesięciu szans na przełamanie serwisu leworęcznej rywalki zdołała to zrobić tylko raz w całym meczu. Sama straciła serwis pięciokrotnie.

Bammer, która jest jedyną mamą w pierwszej setce rankingu (jej córka Tina ma już osiem lat), wydawała się przeciwniczką w zasięgu Radwańskiej. Polka pokonała ją w styczniu na twardej nawierzchni w Sydney, a na liście WTA jest 15 pozycji wyżej (na 14. miejscu, Austriaczka jest 29.). Miała też lepsze wyniki w tym sezonie - osiem razy zagrała w ćwierćfinałach, Bammer - nie licząc zwycięstwa w małym turnieju w czeskiej Pradze - była w ósemce jedynie w Indian Wells.

Porażka Radwańskiej w II rundzie w Cincinnati (pula nagród 2 mln dol.) to nie koniec świata, ale mocny sygnał ostrzegawczy przed US Open, gdzie Polka broni punktów za zeszłoroczną jedną ósmą finału. Przed ostatnim w roku turniejem Wielkiego Szlema, który zaczyna się w Nowym Jorku 31 sierpnia, zagra jeszcze tylko w przyszłym tygodniu w Toronto (2 mln dol.). Do tej pory w USA odpadała w II rundzie w Stanford i w ćwierćfinale w Los Angeles.

Młodsza siostra Agnieszki 18-letnia Urszula, która z Cincinnati odpadła w I rundzie, będzie grała w kwalifikacjach w Toronto, a tuż przed US Open wystąpi jeszcze w New Haven.