US Open. Angelique Kerber w półfinale

Rozstawiona z dwójką Niemka polskiego pochodzenia Angelique Kerber pokonała w ćwierćfinale w dwóch setach rozstawioną z siódemką Włoszkę Robertę Vinci 7:5, 6:0.
Kerber potrzebowała 54 minut, by wygrać pierwszego seta, w drugim rozprawiła się z Vinci w 24 minuty. Awans do drugiego w karierze półfinału US Open przyszedł jej nadspodziewanie łatwo.

Kerber świetnie gra w tym sezonie w turniejach wielkoszlemowych. Wygrała styczniowe Australian Open, była w finale Wimbledonu, teraz doszedł do tego przynajmniej półfinał US Open. Nie poszło jej tylko w Roland Garros, gdzie sensacyjnie odpadła w pierwszej rundzie.

O finał nowojorskiego turnieju zagra ze zwyciężczynią meczu C. Wozniacki (Dania) - A. Sevastova (Łotwa).