US Open. Agnieszka Radwańska: Kiedyś ten Nowy Jork w końcu odczaruję

Nie wiem do końca, na czym polega moja nowojorska klątwa, chyba chodzi o nawierzchnię. Ja dużo lepiej czuję się na bardzo szybkich kortach twardych, gdzie można grać bardzo płaską piłką, jak np. w Tokio. Na US Open kozioł piłki jest jednak wyższy, kort jest wolniejszy, to chyba nie do końca mi pasuje. Ale kiedyś w końcu ten Nowy Jork trzeba odczarować - mówiła po zwycięstwie w I rundzie rozstawiona z nr. 3 Agnieszka Radwańska.

Radwańska w 63 minuty pokonała w I rundzie w Nowym Jorku Hiszpankę Silvię Soler-Espinosę 6:1, 6:2. W kolejnej rundzie Polka zmierzy się z inną Hiszpanką, Marią-Teressą Toro-Flor.

Polka na konferencji prasowej po meczu mówiła m.in:

O meczu I rundy z Silvią Soler Espinosą:

Zawsze dobrze jest wygrać szybko, w dwóch setach. Trudno o lepszy początek Wielkiego Szlema, tym bardziej że mecze I rundy czasem bywają zdradliwe. Jestem zadowolona. Trochę przeszkadzał wiatr, ten mecz był przez to szarpany, na pewno uciekł mi początek drugiego seta, ale najważniejsze, że szybko wróciłam. Dobrze mi się serwowało. Ogólnie zagrałam ten mecz bardzo solidnie.

O kolejnej rywalce - Hiszpance Marii-Teresie Torro-Flor:

Nie znam jej, myślałam, że znam wszystkie Hiszpanki, ale o tej nigdy nie słyszałam. Może znam ją z widzenia, ale nie kojarzę po nazwisku, musiałabym zobaczyć, jak wygląda. Do meczu jest trochę czasu, zdążę się zorientować, co i jak.

O potencjalnych dalszych rywalkach (Pawliuczenkowa, Lisicki, Li, Serena):

Nie patrzę dalej niż na kolejny mecz. Ja mogę tam nie dojść, one mogą tam nie dojść. Wszystko jest możliwe, to jest tenis.

O przygotowaniach do US Open:

Czuję się dobrze, zagrałam cztery turnieje, dużo meczów, na różnych kortach, w różnych warunkach, różnymi piłkami, kilka ciężkich spotkań. Także czuję się dobrze przygotowana, ale oczywiście w tenisie wszystkiego przewidzieć się nie da. Zadowolona jestem np. z wyrównanego meczu z Sereną Williams w Toronto, przegrałam tam dwoma-trzema piłkami w każdym secie. Mimo że przegrałam, to na pewno to był jakiś pozytywny impuls.