US Open. Djoković rozbił Ferrera i zagra w finale

Novak Djoković będzie rywalem Andy'ego Murray'a w finale US Open. Serb pokonał w niedzielę Davida Ferrera 3:1 (2-6, 6-1, 6-4, 6-2).

Zobacz, jak przebiegała relacja z meczu Ferrer - Djoković ?

Spotkanie Ferrera z Djokoviciem zaczęło się w sobotę. Gdy Hiszpan prowadził 5-2 mecz przerwano z powodu fatalnej pogody. W niedzielę tenisiści wyszli na kort po raz kolejny, a Ferrer wygrał pierwszego gema i objął prowadzenie w setach. Potem już tylko przegrywał.

W drugim secie Djoković zmiótł rywala, dwukrotnie go przełamując i wygrywając 6-1. Później Ferrer odżył, próbował się postawić, ale i tak przegrał - tym razem 4-6.

Trzeciego seta Ferrer przypłacił tak dużym zmęczeniem, że w czwartym, ostatnim, Djoković nie musiał nawet specjalnie się starać, by doprowadzić do dwóch przełamań i wygrać 6-2. Serb w pełni zasłużenie awansował do poniedziałkowego finału, w którym zmierzy się z Andym Murray'em. To będzie jego dziewiąty występ w finale Wielkiego Szlema; może odnieść swoje szóste zwycięstwo.

Relacja na żywo z meczu Murray - Djoković w Sport.pl i m.Sport.pl.