US Open. Karolina Woźniacka lepsza od Kuzniecowej

Liderka światowego rankingu Karolina Woźniacka awansowała do ćwierćfinału wielkoszlemowego turnieju tenisowego US Open (pula nagród 22,063 mln dol.). W meczu IV rundy Dunka po zaciętym meczu pokonała Swietłanę Kuzniecową 6:7(6) 7:5 6:1.

Spotkanie Woźniackiej z Kuzniecową było jednym z najdłuższych pojedynków tegorocznego turnieju kobiecego. Pierwszy set trwał godzinę i piętnaście minut, a cały mecz nieco ponad trzy godziny.

Zatrważająca jest także ilość niewymuszonych błędów popełnionych przez Rosjankę. Według statystyków było ich aż 78.

Dla Woźniackiej, która z powodu braku wielkoszlemowych triumfów wciąż jest bardzo niedocenianą liderką światowego rankingu, ćwierćfinał w Nowym Jorku jest zaledwie drugim tego typu sukcesem w tegorocznych czterech turniejach Wielkiego Szlema. Po styczniowym półfinale w Melbourne, w Paryżu i Londynie zatrzymywała się już na trzeciej i czwartej rundzie.

Rywalką Dunki w meczu 1/4 finału będzie Niemka Andrea Petković (11 WTA), która nie dała szans Carli Suarez Navarro wygrywając w dwóch setach.

Rewelacją turnieju wciąż pozostaje Andżelika Kerber (92 WTA). Reprezentantka Niemiec, która w ubiegłym tygodniu wyrzuciła z turnieju Agnieszkę Radwańską, tym razem w pokonanym polu zostawiła Rumunkę Monicę Niculescu (68 WTA). Trwające 93 minuty spotkanie zakończyło się wynikiem 6:4 6:3.

W meczu o 1/2 finału Kerber zagra z Włoszką Flavią Pennettą.

Komplet wyników IV rundy:

Karolina Woźniacka (Dania, 1) - Swietłana Kuzniecowa (Rosja, 15) 6:7(6) 7:5 6:1

Andrea Petković (Niemcy, 10) - Carla Suarez Navarro (Hiszpania) 6:1 6:4

Serena Williams (USA, 28) - Ana Ivanović (Serbia 16) 6:3 6:4

Anastazja Pawliuczenkowa (Rosja, 17) - Francesca Schiavone (Włochy, 7) 5:7 6:3 6:4

Andżelika Kerber (Niemcy) - Monica Niculescu (Rumunia) 6:4 6:3

Flavia Pennetta (Włochy, 26) - Shuai Peng (Chiny, 13) 6:4 7:6(6)

Samantha Stosur (Australia, 9) - Maria Kirilenko (Rosja, 25) 6:2 6:7(15) 6:3

Wiera Zwonariowa (Rosja, 2) - Sabine Lisicki (Niemcy, 22) 6:2 6:3