Liga francuska. 30. kolejka: Benzema odżył, Jeleń zgasł

Olympique Lyon wytrwale broni pozycji lidera. W sobotę pokonał Le Mans 3:1. Auxerre z Dariuszem Dudką i Ireneuszem Jeleniem nie sprostało Valenciennes.

Polacy, którzy dwa tygodnie temu strzelili po bramce, grali od pierwszej do ostatniej minuty. Zawiedli obaj. Dudka - wystawiony na lewej obronie - przegrywał wiele pojedynków, był zagubiony. W dzienniku "L'Equipe" otrzymał notę 4 - najgorszą w zespole. Obrońca reprezentacji Polski mógł się cieszyć, że zagrał. Do zdrowia wrócił Jean-Pascal Mignot, ale trener Jean Fernandez posadził go na ławce. Za tydzień sytuacja może być odwrotna. Jeleń nie wykorzystał świetnej sytuacji pod koniec pierwszej połowy. Dostał w "L'Equipe" przeciętną ocenę 5. Auxerre przegrało 0:2, ale dzięki punktom zdobytym w ostatnim czasie może czuć się na razie bezpiecznie.

Lyon po wcześniejszych wpadkach wygrał drugi mecz z rzędu. Kluczowymi graczami byli reprezentanci Francj -: bramkarz Hugo Lloris i strzelec dwóch goli Karim Benzema. Prezes Le Mans Henri Legarda mówił jednak po meczu o skandalu. - Jestem oburzony jawną niesprawiedliwością. Inne jest sędziowanie dla zespołów z dołu tabeli, inne dla tych z góry. Jestem zaniepokojony również w imieniu drużyn walczących z Lyonem. Widziałem rzeczy, których nie powinienem widzieć jako prezes klubu - mówił. Jego nerwowość wywołało przede wszystkim niepodyktowanie karnego, ale Lyon wygrał zasłużenie.

Wyniki 30. kolejki:

FC NANTES - LILLE 0:2 (0:1): Bastos (45.), Vittek (58.);

AS MONACO - LE HAVRE 0:1 (0:0): Sambou (76.);

LE MANS - LYON 1:3 (0:2): A. Le Tallec (78.) - Boumsong (18.), Benzema (44., 59.);

BORDEAUX - NANCY 1:0 (0:0): Chamakh (88.);

GRENOBLE - LORIENT 1:3 (0:1): Akrour (70.) - Gameiro (29.), Obertan (51.), Amalfitano (78.);

VALENCIENNES - AUXERRE 2:0 (1:0): Darcheville (1., 70., karny);

CAEN - TOULOUSE 0:0.