WTA Zurych. Agnieszka Radwańska przegrywa wygrany mecz

Agnieszka Radwańska przegrała ze Słowenką Kateriną Srebotnik (WTA 21) 6:2, 6:7 (6-8), 3:6 w II rundzie turnieju w Zurychu. To oznacza, że polska tenisistka niemal na pewno straciła szanse na udział w kończącym sezon Turnieju Mistrzyń - Masters - w Katarze.

Agnieszka Radwańska: Mam już dość ?

Rozstawiona z piątką Radwańska oddała wygrany już właściwie mecz. W pierwszym secie zwyciężyła 6:2, w drugim zanosiło się na powtórkę, bo Polka prowadziła najpierw 3:0, a chwilę potem 5:2. Od zwycięstwa dzieliło ją kilka piłek. Ale gra Radwańskiej później się rozsypała. Przegrała seta, i po 140 minutach, cały mecz.

Bardzo bolesna porażka. I nie chodzi tylko o to, że Radwańska nie zdoła powtórzyć zeszłorocznego wyniku z Zurychu (pula nagród 600 tys. dol.), gdy poległa dopiero w ćwierćfinale z Justine Henin, ówczesną numer jeden na świecie. Przegrana już w II rundzie, przy jednoczesnym awansie Venus Williams do ćwierćfinału, oznacza, że Radwańska praktycznie traci szansę na występ w kończących sezon prestiżowych mistrzostwach WTA dla ośmiu najlepszych zawodniczek roku. Strata w rankingu do Williams wzrosła teraz do 186 pkt. Trudno będzie ją odrobić w zaczynającym się w poniedziałek turnieju w Linzu, ostatnim tegorocznym starcie Radwańskiej. Polka prawdopodobnie i tak pojedzie jednak na mistrzostwa do katarskiej Dauhy (pula nagród 4,45 mln dol.), ale jako rezerwowa. Zagra, o ile wycofa się któraś z uczestniczek.

- Będę walczyć o awans, ale jeśli się nie uda, płakać nie będę. Mam już dość tego sezonu, jestem strasznie zmęczona - podkreślała Radwańska jeszcze przed wyjazdem do Zurychu. Spotkanie ze Srebotnik, licząc razem z deblem, było jej setnym meczem w tym roku! - Agnieszka jest już potwornie zmęczona sezonem, także psychicznie. Dlatego popełnia więcej błędów i częściej przegrywa. Jeśli chodzi o mistrzostwa WTA, jest już pozamiatane. Nie ma szans na awans - powiedział portalowi Sport.pl Victor Archutowski, menedżer Radwańskiej.

Ostatnie tygodnie wydają się potwierdzać, że najlepiej Polce zrobiłyby chyba wakacje. To trzeci kolejny turniej, gdy przegrywa w początkowej fazie z niżej notowanymi rywalkami. W Pekinie pokonała ją Jie Zheng, w Stuttgarcie Wiktoria Azarenka, a teraz w dramatycznych okolicznościach także Srebotnik.