Australian Open. Debliści przegrali, Federer wpada na Nadala, Woźniacka traci nr 1

Rozstawieni z szóstką Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski przegrali w deblowym ćwierćfinale AO z amerykańskimi liderami rankingu ATP Bobem i Mikiem Bryanami 4:6, 7:6 (7-4), 4:6. Dramatyczne spotkanie na Rod Laver Arena zakończyło się o 2.15 w nocy lokalnego czasu. O zwycięstwie Amerykanów zdecydował przegrany w końcówce trzeciego seta serwis Matkowskiego. Wcześniej mecz był bardzo wyrównany. Więcej o turnieju na Sport.pl

Australian Open: wyniki mężczyzn ? wyniki kobiet ?

W półfinale singla dojdzie do pojedynku Rafaela Nadala i Rogera Federera, którzy w Szlemie przed finałem spotkają się dopiero po raz pierwszy od 2005 r. Federer po świetnym - jubileuszowym, bo 1000. w karierze - meczu rozbił w trzech setach Argentyńczyka Juana Martina Del Potro. Nadal męczył się długo, nim pokonał w czterech setach Czecha Tomasza Berdycha. Faworyta wskazać trudno. Ostatnią konfrontację na Masters w Londynie wygrał pewnie Szwajcar, ale Nadal jest dziś w lepszej formie, a z Federerem zwyciężył w Australii w pamiętnym finale z 2009 r., po którym rywal się popłakał na korcie. Hiszpan po raz ostatni poległ z Federerem w Szlemie w 2007 r. w Wimbledonie, w sumie wygrał 17 z 26 pojedynków.

Wśród kobiet dojdzie do detronizacji liderki rankingu Karoliny Woźniackiej. Dunka w ćwierćfinale przegrała z broniącą tytułu Kim Clijsters. Belgijka atakowała, umiała przejąć inicjatywę, a Woźniacka znów tylko się broniła. Prowadząca na liście WTA od 67 tygodni Dunka spadnie na trzecie miejsce. Liderką zostanie ktoś z trójki: Azarenka, Kvitova, Szarapowa.

Tomasz Wiktorowski: ? Przyjdzie czas na półfinał