Eliminacje Euro 2020. Niesamowita pogoń Duńczyków, wysokie zwycięstwa Włochów i Rumunów, skromna wygrana Hiszpanów

Niesamowity przebieg miało spotkanie Szwajcarii z Danią, gdzie w ciągu ostatnich 10 minut goście odrobili trzy bramki straty. Reprezentacja Włoch wygrała aż 6:0 z Liechtensteinem, a Hiszpania pokonała 2:0 reprezentację Malty.

Niesamowity przebieg miało spotkanie Szwajcarów z Duńczykami. W 19. minucie gospodarzy na prowadzenie wyprowadził Remo Freuler. Po przerwie kolejne trafienia dołożyli Granit Xhaka oraz Breel Embolo. Wydawało się, że ich zwycięstwo jest już pewne, ale wtedy do głosu doszli goście, którzy w dziesięć minut odrobili straty za sprawą trafień Mathiasa Jorgensena, Christiana Gytkjaera, piłkarza Lecha Poznań oraz Henrika Dalsgaarda.

Grad goli w Oslo

Bardzo dużo działo się także w spotkaniu Norwegów ze Szwedami. Gospodarze wyszli na prowadzenie w 41. minucie za sprawą gola Bjorna Johnsena. W 59. minucie prowazdenie podwyższył Joshua King. Od tej pory do głosu doszli goście. Najpierw gola zdobył Viktor Claesson, który dobił odbitą piłkę z rzutu karnego, a potem dwukrotnie trafiał Robin Quaison. Gdy wydawało się, że losy spotkania są już jasne, do wyrównania doprowadził w 7. minucie doliczonego czasu Ola Kamara.

Wysokie zwycięstwo Włochów

Włosi rozpoczęli swój mecz eliminacyjny przeciwko Liechtensteinowi w najlepszy możliwy sposób. Już w 17. minucie wyszli na prowadzenie za sprawą gola strzelonego przez Stefano Sensiego. Piętnaście minut później wynik spotkania Marco Verratti. Jeszcze przed przerwą dwukrotnie piłkę ręką w polu karnym zagrywali zawodnicy gości, co dwukrotnie na gole zamieniał Fabio Quagliarella. W drugiej połowie do siatki rywali trafili jeszcze Moise Kean oraz Leonardo Pavoletti.

Podobny przebieg miało spotkanie Rumunii z Wyspami Owczymi. Gospodarze wynik otworzyli w 26. minucie, za sprawą trafienia Cipriana Ioana Deaca. Kolejne dwa gole zdobył Claudiu Keseru. Goście odpowiedzieli przed przerwą bramką zdobytą przez Viljornura Davidsena z rzutu karnego. W 63. minucie gola zdobył George Puscas, a zwycięstwo reprezentacji Rumunii było niezagrożone.

Skromne zwycięstwo Hiszpanów

Hiszpanie dość skromnie pokonali reprezentację Malty. W 31. minucie pierwszą bramkę w tym spotkaniu zdobył Alvaro Morata. Drugiego gola zdobył w 73. minucie, choć wcześniej jego drużyna miała wiele okazji na podwyższenie wyniku. Nie byli jednak w stanie zdobyć kolejnych bramek.

Irlandia dopisała 3 punkty na swoje konto po zwycięstwie 1:0 z Gruzją, Bośnia i Hercegowina zremisowała 2:2 w meczu z Grecją, a Armenia przegrała u siebie 0:2 z reprezentacją Finlandii.