Sport.pl

Bayern Monachium i Robert Lewandowski stracą gwiazdę?

Bayern Monachium może stracić jedną ze swoich gwiazd. Występujący na lewej obronie David Alaba nie wykluczył w przyszłości opuszczenia klubu z Bawarii.

Austriak jest jednym z kluczowych zawodników Bayernu. W zeszłym sezonie mocno zabiegał o niego m.in. Real Madryt, co potwierdził ojciec piłkarza. Ostatecznie Alaba zdecydował się jednak zostać na kolejny sezon w Monachium.

Plotki o możliwych transferze defensora z pewnością przybiorą na sile także i tego lata. W rozmowie z "Bildem" Alaba stwierdził, że chciałby spróbować swoich sił w lidze hiszpańskiej lub angielskiej.

- Jestem szczęśliwy w Monachium, ale oczywiście wyobrażam sobie grę w innym klubie. Najbardziej interesuje mnie Hiszpania lub Anglia. Real lub Barcelona to wielkie zespoły, w Anglii również jest ich kilka. Jako dziecko byłem fanem Arsenalu, a coś takiego zostaje w tobie na zawsze - stwierdził zawodnik.

Kontrakt Alaby z Bayernem obowiązuje do 2021 roku. Potencji chętni na jego sprowadzenie liczą, że piłkarz będzie chciał opuścić Monachium, szukając nowych wyzwań. Z Bayernem związany jest od 2008 roku i wygrał z drużyną już wszystko, co tylko mógł. W czerwcu Austriak skończy 27 lat.

Więcej o: