Sport.pl

Robert Kubica - "Dzięki startom w WRC lepiej rozumiem problemy Williamsa w F1"

Robert Kubica podkreśla, że jego udział w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Świata pozwala mu lepiej zrozumieć i zaakceptować problemy Williamsa. Przyznał też, że zarządzanie zespołem w motosporcie nie należy do łatwych zadań.

Polak po wypadku w Ronde di Andora w 2011 roku musiał zrezygnować z zawodowego ścigania się w Formule 1. Zamiast tego postanowił szlifować swoje umiejętności podczas Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Świata. Była to też swego rodzaju rehabilitacja, która umożliwiła mu powrót do F1.

Robert Kubica - "Dzięki startom w WRC lepiej rozumiem problemy Williamsa w F1"

Dzięki startom w WRC Robert Kubica przyznaje, że lepiej rozumie sytuację, która ma obecnie miejsce w Williamsie. Polak po wypadku musiał mierzyć się z licznymi przeciwnościami: na pewnym etapie założył nawet swój zespół i szykował się do występów w rajdach na własną rękę.

Kierowca zrozumiał wtedy jak od strony organizacyjnej wygląda przygotowanie zespołu do startu w różnych zawodach - "Dzięki WRC zrozumiałem trudności, z jakimi spotyka się menadżer zespołu czy szef. Sam byłem w takiej sytuacji i zdarzało się, że zajmowałem równocześnie trzy stanowiska - szefa zespołu, właściciela i kierowcy. Czasem dochodziła też logistyka. Rozumiem pewne rzeczy lepiej, bo jestem bardziej doświadczony".

Robert Kubica wspomniał też o swoim ostatnim występie w Australii i o pracy, jaka czeka jego i zespół Williamsa - "Nie jestem w pełni zadowolony, ponieważ nie mogę być. Szczerze mówiąc musieliśmy mierzyć się z trudnym początkiem sezonu i z problemami jakie napotykaliśmy na zimowych testach. Musiałem nauczyć się i przypomnieć kilka kwestii, których nie robiłem od bardzo dawna. Nie spodziewałem się, że przy takich trudnościach opuszczę Australię zadowolony, a jednak tak jest".

Więcej o:
Komentarze (14)
Robert Kubica - "Dzięki startom w WRC lepiej rozumiem problemy Williamsa w F1"
Zaloguj się
 • dejacek

  Oceniono 11 razy 5

  czy półmózgi komentujące Kubicę zrozumieją kiedyś że Orlen nie płaci za starty Roberta tylko reklamuje się w największej karuzeli wyścigowej świata w dodatku robi to aby zarobić więcej pieniędzy na nowych kontraktach. De facto Orlen zarabia pieniądze dzięki Kubicy a nie "wydaje na inwalidę" jak półmózgi myślą

 • heko77

  Oceniono 11 razy 5

  Żal wszystkich "pseudo komentatorów" którzy nigdy nie spotkali się z problemami jakie ma Kubica.Walki o powrót do F1 i ścigania na tym poziomie,mam nadzieję że skutecznie.Najlepiej wypisywać bzdury przez NIEUDACZNIKÓW niż pomagać.NIC CAŁY PISS i jego NARRACJA. Walić w tych co im coś wychodzi,wszyscy mają leżeć i kwiczeć.Taka Polska PISSS

 • marco35

  Oceniono 4 razy 4

  Obawiam się tylko, że w Williamsie 1) nikogo to nie interesuje bo oni mają po prostu wystawić nośnik reklamowy na wyścig a nie walczyć o jakąkolwiek lokatę, 2) nawet jeżeli kogokolwiek by to interesowało to i tak nie ma kasy ani możliwości wdrożenia uwag Kubicy. Jeżeli oni nie mają części zamiennych to o czym my rozmawiamy

 • taroudant

  Oceniono 7 razy -3

  Kubica, wracaj więc do WRC, rozpie_ się tradycyjnie na drzewie czy barierce i zakończ definitywnie ten żenujący spektakl.

 • race444

  Oceniono 8 razy -4

  Kiedy ten Kubica zrozumie, ze powrot do F 1 to byla pomylka. Ten facet i media robia z niego "magika" co to wszystko wie a tak naprawde facet tylko zgaduje i plecie glupoty

 • cxubmsqq1

  Oceniono 8 razy -4

  Tez bylbym zadowolony za antyreklame Orlenu za taka kase, ktora mu placi ... polski podatnik.

  Brawo Kubica - najwiekszy cwaniak PRL, tfu obecnej Polski...

 • boliver

  Oceniono 10 razy -4

  Wracaj do wrc,,

  Niczego zycie go nie nauczylo,,

  Smutek,,

 • mer-llink

  Oceniono 11 razy -5

  Że I panu Kubicy - i egzaltującym się F1 żurnalistom - nie jest wstyd, iż my wszyscy (w tym rodzice bez żłobków, kalecy oraz osoby chore na raka) fundujemy mu te imprezę? I to jego "zadowolenie" po doczłapaniu jako ostatni do mety?
  Bo p. Kubica - wraz z eszelonem cmokających od zachwytu żurnalistów - bawi się za nasze pieniądze.
  100 000 000!
  To nie PiS ani Orlen jest fundatorem pana Kubicy fanberii.
  Orlen i PiS tylko gwizdnęli państwowe 100 melonów i włożyli je do kieszeni upadającego Williamsa.
  Przymusowym sponsorem jesteśmy my wszyscy: ty, ja, pan, pani, oni, a nawet tamci państwo pod Gołdapią. Bo to z naszych opłat, z naszych podatków, z naszych - nie jakichś cudownych "rządowych" - pieniędzy jest ten sponsoring!
  Za te pieniądze można rocznie utrzymać kilkadziesiąt żłobków, sprowadzić kontenery nierefundowanego leku na raka, wspomóc rehabilitację niepełnosprawnych w całym kraju...
  Nie czuje rumieńca na twarzy ani pan Kubica, ani dmuchający w te tutkę dziennikarze?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX