Sport.pl

Robert Kubica - "Dzięki startom w WRC lepiej rozumiem problemy Williamsa w F1"

Robert Kubica podkreśla, że jego udział w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Świata pozwala mu lepiej zrozumieć i zaakceptować problemy Williamsa. Przyznał też, że zarządzanie zespołem w motosporcie nie należy do łatwych zadań.

Polak po wypadku w Ronde di Andora w 2011 roku musiał zrezygnować z zawodowego ścigania się w Formule 1. Zamiast tego postanowił szlifować swoje umiejętności podczas Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Świata. Była to też swego rodzaju rehabilitacja, która umożliwiła mu powrót do F1.

Robert Kubica - "Dzięki startom w WRC lepiej rozumiem problemy Williamsa w F1"

Dzięki startom w WRC Robert Kubica przyznaje, że lepiej rozumie sytuację, która ma obecnie miejsce w Williamsie. Polak po wypadku musiał mierzyć się z licznymi przeciwnościami: na pewnym etapie założył nawet swój zespół i szykował się do występów w rajdach na własną rękę.

Kierowca zrozumiał wtedy jak od strony organizacyjnej wygląda przygotowanie zespołu do startu w różnych zawodach - "Dzięki WRC zrozumiałem trudności, z jakimi spotyka się menadżer zespołu czy szef. Sam byłem w takiej sytuacji i zdarzało się, że zajmowałem równocześnie trzy stanowiska - szefa zespołu, właściciela i kierowcy. Czasem dochodziła też logistyka. Rozumiem pewne rzeczy lepiej, bo jestem bardziej doświadczony".

Robert Kubica wspomniał też o swoim ostatnim występie w Australii i o pracy, jaka czeka jego i zespół Williamsa - "Nie jestem w pełni zadowolony, ponieważ nie mogę być. Szczerze mówiąc musieliśmy mierzyć się z trudnym początkiem sezonu i z problemami jakie napotykaliśmy na zimowych testach. Musiałem nauczyć się i przypomnieć kilka kwestii, których nie robiłem od bardzo dawna. Nie spodziewałem się, że przy takich trudnościach opuszczę Australię zadowolony, a jednak tak jest".

Więcej o:
Komentarze (10)
Robert Kubica - "Dzięki startom w WRC lepiej rozumiem problemy Williamsa w F1"
Zaloguj się
 • dejacek

  Oceniono 11 razy 5

  czy półmózgi komentujące Kubicę zrozumieją kiedyś że Orlen nie płaci za starty Roberta tylko reklamuje się w największej karuzeli wyścigowej świata w dodatku robi to aby zarobić więcej pieniędzy na nowych kontraktach. De facto Orlen zarabia pieniądze dzięki Kubicy a nie "wydaje na inwalidę" jak półmózgi myślą

 • heko77

  Oceniono 11 razy 5

  Żal wszystkich "pseudo komentatorów" którzy nigdy nie spotkali się z problemami jakie ma Kubica.Walki o powrót do F1 i ścigania na tym poziomie,mam nadzieję że skutecznie.Najlepiej wypisywać bzdury przez NIEUDACZNIKÓW niż pomagać.NIC CAŁY PISS i jego NARRACJA. Walić w tych co im coś wychodzi,wszyscy mają leżeć i kwiczeć.Taka Polska PISSS

 • marco35

  Oceniono 4 razy 4

  Obawiam się tylko, że w Williamsie 1) nikogo to nie interesuje bo oni mają po prostu wystawić nośnik reklamowy na wyścig a nie walczyć o jakąkolwiek lokatę, 2) nawet jeżeli kogokolwiek by to interesowało to i tak nie ma kasy ani możliwości wdrożenia uwag Kubicy. Jeżeli oni nie mają części zamiennych to o czym my rozmawiamy

 • taroudant

  Oceniono 7 razy -3

  Kubica, wracaj więc do WRC, rozpie_ się tradycyjnie na drzewie czy barierce i zakończ definitywnie ten żenujący spektakl.

 • race444

  Oceniono 8 razy -4

  Kiedy ten Kubica zrozumie, ze powrot do F 1 to byla pomylka. Ten facet i media robia z niego "magika" co to wszystko wie a tak naprawde facet tylko zgaduje i plecie glupoty

 • cxubmsqq1

  Oceniono 8 razy -4

  Tez bylbym zadowolony za antyreklame Orlenu za taka kase, ktora mu placi ... polski podatnik.

  Brawo Kubica - najwiekszy cwaniak PRL, tfu obecnej Polski...

 • boliver

  Oceniono 10 razy -4

  Wracaj do wrc,,

  Niczego zycie go nie nauczylo,,

  Smutek,,

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX