Tenis. Iga Świątek wygrała debiut w głównej drabince imprezy rangi WTA!

Iga Świątek (140 WTA) pokonała Olgę Danilović (114 WTA) 6:3, 6:0 w 1. rundzie turnieju w Budapeszcie. Dla naszej zawodniczki był to debiut w głównej drabince imprezy rangi WTA.

Kolejny mały sukces Igi Światek. 17-latka udanie zadebiutowała w turnieju rangi WTA w Budapeszcie. Nasz zawodniczka nie miała żadnych problemów z pokonaniem swojej rówieśniki, Olgi Danilović. Polka pokonała Serbkę 6:3, 6:0 w godzinę i cztery minuty.

Pierwszy set był jeszcze dosyć wyrównany, bo Świątek musiała bronić nawet break pointów przy swoich podaniach. Od połowy partii nasza zawodniczka poczuła się już pewnie na korcie, wykorzystywała liczne błędy rywalki i zamknęła seta w stosunku 6:3.Druga partia była już pod całkowitą kontrolą Świątek, która nie oddała rywalce nawet gema i pewnie wygrała całe spotkanie 6:3, 6:0.

Iga Świątek czeka na trudną rywalkę

Było to szóste spotkanie między tymi zawodniczkami. Polka ma dzięki wtorkowemu zwycięstwu jeszcze korzystniejszy bilans: 4-2. Świątek i Danilović trafiły na siebie także w Australian Open 2019, gdzie zmierzyły się w 1. rundzie kwalifikacji. Wówczas ich pojedynek był dużo bardziej zacięty. 17-latka z Warszawy wygrała w Melbourne z Serbką 1:6, 7:6(4), 7:5.

W drugiej rundzie w Budapeszcie Iga Świątek zmierzy się z lepszą z pary: Alison Van Uytvanck - Wiera Zwonariowa. Belgijka jest na Węgrzech rozstawiona z nr 1, a Rosjanka dziewięć lat temu była wiceliderką rankingu WTA.