Krzysztof Piątek zdobył piękną bramkę [WIDEO]

Atalanta Bergamo przegrała z Milanem (1:3), a Krzysztof Piątek zdobył dwie bramki. Szczególnej urody było pierwsze trafienie. Polak ma już tylko dwa gole straty do Cristiano Ronaldo, autora 19 bramek w tym sezonie Serie A.

Atalanta prowadziła od 33.minuty, kiedy gola strzelił Freuler. Milan odpowiedział tuż przed przerwą. Rodriguez zagrał długą piłkę w kierunku Piątka, a Polak popisał się świetnym strzałem z woleja. To jego piąty gol w piątym meczu w nowym klubie:

Piątek otrzyma specjalne wynagrodzenie za tę bramkę - tak wynika z jego zapisów kontraktowych.

W drugiej połowie padły kolejne gole. Na 2:1 podwyższył Calhanoglu, który ładnie strzelił zza pola karnego. Wynik spotkania ustalił Piątek, który zdobył swoją 17. bramkę w Serie A. Więcej ma tylko Cristiano Ronaldo - 19.

Po kompromitacji w Lidze Europy Milanowi pozostał już tylko jeden cel w tym sezonie - awansować do Ligi Mistrzów. Ostatni raz był tam widziany w 2014 roku, kiedy przegrał dwumecz 1/8 finału z Atletico Madryt 1:5. Ostatni raz do podium Serie A Milan dotarł w 2013 roku. Teraz wychodzi na prostą, zajmuje dające awans do LM czwarte miejsce, ale do salonów Europy wciąż daleka droga. Piąta w tabeli Atalanta Bergamo traci  cztery punkty. Liderem jest Juventus. Na podium są także: Napoli oraz Inter, który ma "oczko" przewagi nad Milanem, ale rozegrał jeden mecz mniej.