Mateusz Klich bohaterem spotkania w Anglii! Polak zdobył dwie bramki [WIDEO]

Mateusz Klich poprowadził Leeds United do zwycięstwa nad zespołem Rotherham w spotkaniu 29. kolejki Championship. Polski pomocnik strzelił dwa gole, a Leeds wygrało 2:1.

W meczu 29. kolejki angielskiej Championship Leeds United pokonało na wyjeździe Rotherham United 2:1. Goście przegrywali po pierwszej połowie 0:1. Bramkę dla gospodarzy w 28. minucie zdobył Semi Ajayi.

W drugiej połowie Leeds zdołało odwrócić niekorzystny wynik i ostatecznie wygrało 2:1. Lidera Championship uratował Mateusz Klich, który strzelił dwa gole. Pierwsze trafienie zanotował sześć minut po przerwie, gdy zachował się przytomnie w zamieszaniu w polu karnym Rotherham.

Drugą bramkę Klich zdobył w samej końcówce meczu - w 86. minucie. Reprezentant Polski oddał precyzyjny strzał z kilkunastu metrów i zapewnił Leeds trzy punkty.

Polski pomocnik ma w tym sezonie już siedem goli na koncie. Ponadto zaliczył także sześć asyst. Leeds z 57 punktami jest liderem tabeli Championship. Drużyna Marcelo Bielsy ma trzy punkty przewagi nad Norwich City, a sześć nad Sheffield United. Do Premier League awansują bezpośrednio dwa pierwsze zespoły, a cztery kolejne rywalizować będą w barażach.