Wisła Kraków. Łukasz Burliga wraca do Krakowa

Pogoń Szczecin - Jagiellonia Białystok 0:0. Łukasz Burliga

Pogoń Szczecin - Jagiellonia Białystok 0:0. Łukasz Burliga (CEZARY ASZKIEŁOWICZ)

Łukasz Burliga nowym piłkarzem Wisły Kraków - poinformowała oficjalna strona krakowskiego klubu. 30-letni zawodnik występował ostatnio w Jagiellonii Białystok.

Burliga w styczniu rozwiązał kontrakt z Jagiellonią. Na Podlasiu występował przez ostatnie trzy sezony. Po odejściu z Białegostoku, 30-letni obrońca trenował z drużyną "Białej Gwiazdy", a sobotę zagrał w sparingu z Wisłą Sandomierz. Był także w składzie na poniedziałkowy mecz towarzyski z Puszczą Niepołomice. 

Burliga jest wychowankiem klubu Garbarz Zembrzyce, ale większość kariery spędził w Wiśle Kraków, do której trafił w 2000 roku. Ze stolicy Małopolski był wypożyczany do Floty Świnoujście i Ruchu Chorzów, a w 2016 roku sprzedany za 500 tys. euro do Jagiellonii. W tym sezonie w barwach ekipy z Podlasia rozegrał 15 spotkań, w których strzelił jednego gola.

Burliga to kolejne zimowe wzmocnienie Wisły. Wcześniej krakowski klub skrócił wypożyczenia Kacpra Chorążki, Krzysztofa Drzazgi i Wojciecha Słomki oraz podpisał kontrakt z Lukasem Klemenzem, który odszedł z Jagiellonii Białystok. Z "Białą Gwiazdą" trenują także Jakub Błaszczykowski i Lucas Guedes.

Zgadniesz, w którym państwie znajduje się to miasto?
1/17Zacznijmy od czegoś łatwego. Strasburg to jedno z europejskich miast leżące...
Zobacz także
  • Wisła Kraków - Garbarnia Kraków 2:3 Kibice Wisły Kraków chcą pobić rekord Polski! Ruszyła sprzedaż karnetów
  • Wisła Kraków - Garbarnia Kraków 2:3 Trener Wisły Kraków komentuje decyzję Komisji Licencyjnej PZPN
  • Oficjalnie! Wisła Kraków odzyskała licencję!

Najnowsze informacje