Australian Open. Caroline Wozniacki nie obroni tytułu. Dunka wyeliminowana przez Marię Szarapową

Caroline Wozniacki nie obroni wielkoszlemowego tytułu w Melbourne. Dunka polskiego pochodzenia odpadła w 3. rundzie Australian Open po porażce 4:6, 6:4, 3:6 z Rosjanką Marią Szarapową.

Caroline Wozniacki (WTA 3) nie obroni tytułu wywalczonego w zeszłym roku na kortach Australian Open. 28-latka przegrała w 3. rundzie imprezy z Marią Szarapową (WTA 30). Rosjanka zagrała bardzo dobre spotkanie. Zdecydowanie zawiodła z kolei Wozniacki, która nie potrafiła znaleźć sposobu na dobrze dysponowaną rywalkę.

Dunka polskiego pochodzenia lepiej weszła w mecz, bo w 1. secie prowadziła już 4:1. Potem jednak przegrała pięć gemów z rzędu i całego seta 4:6. W drugiej odsłonie Wozniacki znów wyszła na prowadzenie, by je stracić, ale ostatecznie to ona triumfowała do 4. Decydujący set był zaś pod dyktando Rosjanki, która wygrała go do 3, a całe spotkanie po dwóch godzinach i 24 minutach 2:1.

Szarapowa bombardowała rywalkę mocnymi zagraniami, na co Wozniacki rzadko potrafiła odpowiedzieć. Numer 3. światowego rankingu grała zbyt zachowawczo i za mało przechodziła do ofensywy. W kolejnej rundzie rywalką rosyjskiej tenisistki będzie reprezentantka gospodarzy Ashleigh Barty.