Sport.pl

Ekstraklasa. Tibor Halilović i Marko Kolar zdecydowali: nie chcą już grać w Wiśle Kraków

Według informacji Sport.pl Tibor Halilović i Marko Kolar dołączą do swojego rodaka Zorana Arsenicia. Byli już piłkarze Wisły Kraków podjęli decyzje, że nie zamierzają czekać na cud i swoje kariery chcą kontynuować w innych klubach. Będą to kolejne straty "Białej Gwiazdy".

Wisła Kraków traci kolejnych piłkarzy. Po Dawidzie Korcie, Zoranie Arseniciu czy Zdenku Ondrasku Reymonta opuszczą następni zawodnicy. Według naszych informacji decyzję o tym, by swoje kariery kontynuować w innych klubach, podjęli Tibor Halilović i Marko Kolar.

Chorwaci pójdą drogą Arsenicia

Do tej pory „Biała Gwiazda” straciła już Zorana Arsenicia, Zdenka Ondraska, Dawida Korta i Jakuba Bartkowskiego. Ondrasek postanowił nie przedłużać z Wisłą kontraktu i związał się z FC Dallas, Kort jest zawodnikiem Atromitosu, a krok od Pogoni Szczecin stoi Bartkowski. Jeszcze w czwartek rozmowy z działaczami klubu prowadził Arsenić, ale jak poinformował Michał Trela z „Przeglądu Sportowego” jego odejście jest już przesądzone (ma związać się z Legią Warszawa). Jak ustaliliśmy, tą samą drogą pójdą dwaj kolejni piłkarze: Tibor Halilović i Marko Kolar. Chorwaci wezwania do zapłaty złożyli już pod koniec ubiegłego roku, a w poniedziałek rozwiązali kontrakty. Jak dziś słyszymy przy Reymonta, jeśli Wisła natychmiast nie zapłaci całości zadłużenia (w tej chwili każdy z nich czeka na ok. 150 tys. zł), to swoje kariery będą chcieli kontynuować w innych klubach.

Halilović w Krakowie występował od początku sezonu 2017/18. W barwach Wisły zagrał 38 meczów. Kolar w tym samym okresie na boiskach Ekstraklasy pojawił się czternastokrotnie.

Nadchodzi sądny dzień

Podjęcie takiej decyzji, jak Halilović i Kolar, poważnie rozważa też Słoweniec Matej Palcic. Inni piłkarze – przede wszystkim Polacy – z rozwiązywaniem umów chcą poczekać jeszcze kilka dni, do 16 stycznia, gdy upłynie wyznaczony przez nich termin. Według czarnego scenariusza pod koniec przyszłego tygodnia kontrakty może rozwiązać dziewięciu piłkarzy. W tym gronie są: Jakub Bartosz, Rafał Pietrzak, Maciej Sadlok, Mateusz Lis, Rafał Boguski, Marcin Grabowski, Michał Buchalik, 16-letni bramkarz Michał Kot, a także Vullnet Basha.

Ondrasek dołączy do trenujących

Od środy piłkarze Wisły przygotowują się do rundy wiosennej na obiektach w Myślenicach. W gronie zawodników, którzy stawili się na zajęciach, zabrakło nie tylko Halilovicia i Kolara, ale także Vullneta Bashy, który przebywa na wakacjach. Według naszych informacji każdy z nich skontaktował się z trenerem Maciejem Stolarczykiem i poinformował o swojej decyzji. Wiślakom w przyszłym tygodniu będzie towarzyszył natomiast Ondrasek, który wciąż trenuje indywidualnie w Krakowie. Czech planuje polecieć do Ameryki w drugiej części stycznia.

Więcej o: