Skoki narciarskie. Dawid Kubacki na podium kwalifikacji w Predazzo

Dawid Kubacki zajął trzecie miejsce w kwalifikacjach do konkursu indywidualnego Pucharu Świata we włoskim Predazzo. W sobotnich zawodach wystartuje komplet sześciu Polaków.

Po średnim Turnieju Czterech Skoczni w wykonaniu naszych reprezentantów mogliśmy mieć obawy o formę drużyny Stefana Horngachera. Tych na pewno nie rozwiały dwie serie treningowe w Predazzo, gdzie tylko Dawid Kubacki skakał równo i na wysokim poziomie.

28-letni skoczek w pierwszej serii zajął drugie miejsce, a w drugiej serii uplasował się na piątej pozycji. Pozostałym skoczkom poszło dużo gorzej. Kamil Stoch był 14. i 15., Piotr Żyła 22. i 7., Maciej Kot 38. i 25., Stefan Hula 33. i 29., a Jakub Wolny zajmował 35. i 38. miejsce.

Na szczęście w kwalifikacjach było już dużo lepiej. Zwłaszcza, jeśli chodzi o naszych najlepszych zawodników. Najlepiej wypadł wspomniany Kubacki, który skokiem na odległość 132 metrów zajął trzecie miejsce. Piąty w kwalifikacjach był Stoch, który uzyskał 129 metrów. Metr bliżej skoczył Żyła, który był jednak dopiero na 16. pozycji. Wszystko przez bardzo niskie noty od sędziów.

Do konkursu, chociaż bez szału, zakwalifikowała się też pozostała trójka. 29. był Hula, 31. Wolny, a 42. Kot. Kwalifikacje wygrał Ryoyu Kobayashi, który skoczył aż 134,5 metra. Japończyk triumfował też w drugiej serii treningowej.

Sobotnie zawody rozpoczną się o godz. 16.00. Godzinę wcześniej rozpocznie się seria próbna. W niedzielę o 16.00 kwalifikacje, a godzinę później drugi konkurs indywidualny.