Premier League. Liverpool pokonał Manchester United

Liverpool pokonał u siebie Manchester United 3:1 w najciekawszym meczu 17. kolejki angielskiej Premier League.

Hit 17. kolejki Premier League od początku przebiegał pod dyktando Liverpoolu. Gospodarze atakowali, co chwilę zagrażali bramce Davida de Gei jednak, mimo kilku dogodnych okazji, nie byli w stanie go pokonać.

Udało się to w 24. minucie. Doskonałym podaniem z głębi pola popisał się Fabinho, a w sytuacji sam na sam z Hiszpanem nie pomylił się Sadio Mane. Dziewięć minut później był już jednak remis. Z lewej strony w pole karne Liverpoolu podał Romelu Lukaku, piłki nie złapał Alisson, a z bliska do remisu doprowadził Jesse Lingard. W tej sytuacji należy podkreślić błąd bramkarza gospodarzy, który w pozornie łatwej sytuacji nie chwycił piłki, lecz odbił ją przed siebie.

Punkt zwrotny w tym spotkaniu miał miejsce w 70. minucie. Wtedy to w miejsce Naby'ego Keity na boisku pojawił się Xherdan Shaqiri. Trzy minuty później reprezentant Szwajcarii dał Liverpoolowi prowadzenie. Piłkę spod linii końcowej zagrywał Mane, a ta - po rykoszecie - trafiła pod nogi Shaqiriego, który potężnym strzałem nie dał szans de Gei.

W 80. minucie reprezentant Szwajcarii trafił po raz drugi. Shaqiri podał do Roberto Firmino, Brazylijczyk oddał ją, 27-latek zdecydował się na strzał, który zaskoczył de Geę. Zaskoczył, bo piłka po drodze odbiła się jeszcze od Erica Bailly'ego.

Liverpool wrócił na pierwsze miejsce w tabeli. Drużyna Jurgenna Kloppa ma 45 punktów i o jedno "oczko" wyprzedza Manchester City. Manchester United, z dorobkiem 26 punktów, zajmuje 6. miejsce w tabeli.

W inny sobotnich meczach Chelsea pokonała na wyjeździe Brighton 2:1, a Southampton pokonało u siebie Arsenal 3:2.