Ekstraklasa. Arka Gdynia rozbita przez Cracovię

Arka Gdynia przegrała u siebie z Cracovią aż 0:3 w meczu 18. kolejki ekstraklasy.

Goście objęli prowadzenie w 23. minucie, kiedy rzut karny na gola pewnie zamienił Airam Cabrera. Dziewięć minut później było już 0:2. Po podaniu Mateusza Wdowiaka gola strzelił Cornel Rapa. Wynik meczu "Pasy" ustaliły w ostatniej minucie. Indywidualną akcję przeprowadził Javi Hernandez, który ośmieszył obronę Arki i z bliska pokonał Pavelsa Steinborsa.

Dzięki wygranej Cracovia awansowała z 14. na 10. pozycję w lidze. Drużyna Michała Probierza ma już tylko dwa punkty straty do zajmującej 9. miejsce Arki. Do zajmującej ostatnie miejsce w górnej połowie tabeli Wisły Kraków "Pasy" tracą pięć, a gdynianie trzy "oczka."

W następnej kolejce Arka zagra na wyjeździe z Górnikiem Zabrze (sobota, 18.00). Tego samego dnia o godz. 15.30 Cracovia podejmie Pogoń Szczecin.