Krzysztof Piątek na podium klasyfikacji Złotego Buta. Robert Lewandowski goni czołówkę

Robert Lewandowski przyjmuje gratulacje od kolegów po strzeleniu gola dla Bayernu Monachium (MATTHIAS SCHRADER/AP)

Robert Lewandowski strzelił dwa, a Krzysztof Piątek jednego gola w miniony weekend. Polscy napastnicy znajdują się obecnie w gronie najlepszych strzelców w najsilniejszych ligach europejskich.

Lewandowski dwukrotnie wpisał się na listę strzelców w meczu ligowym z FC Nurnberg (3:0). Polak już w 9. minucie spotkania pokonał Fabiana Bredlowa strzałem głową, a później, jeszcze przed przerwą, zrobił to drugi raz, dobijając nogą strzał jednego z kolegów.

Bundesliga. Łatwe zwycięstwo Bayernu z FC Nurnberg. Robert Lewandowski strzelił dwa gole [ELEVEN SPORTS]

Piątek na listę strzelców wpisał się natomiast w spotkaniu ze SPAL (1:1), w którym pewnie wykorzystał rzut karny, zdobywając tym samym 11. bramkę w tym sezonie Serie A. Dzięki świetnej skuteczności w rozgrywkach ligowych, reprezentant Polski znajduje się na trzecim miejscu w klasyfikacji Złotego Buta, uwzględniającej topowych strzelców w Europie. Obok niego, z takim samym dorobkiem, miejsce zajmuje m.in. Leo Messi.

Krzysztof Piątek strzela kolejnego gola. Cristiano Ronaldo znowu ogląda jego plecy [ELEVEN SPORTS]

Klasyfikacja Złotego Buta w topowych ligach Europy:

• 1. Kylian Mbappe (PSG) - 12 goli (24 pkt.)
  • - Emiliano Sala  (Nantes) - 12 (24)
  • 3. Krzysztof Piątek (Genoa) - 11 (22)
  • - Leo Messi (FC Barcelona) - 11 (22)
  • - Neymar (PSG) - 11 (22)
  • - Christian Stuani (Girona) - 11 (22)
  • - Florian Thauvin (Olympique Marsylia) - 11 (22)
  • ---------------------------------
  • 18. Robert Lewandowski (Bayern Monachium) - 9 (18)

Przypomnijmy, że ranking jest tworzony na podstawie punktów. W ligach TOP5 (Premier League, Bundesliga, LaLiga, Serie A, Ligue 1) każdy gol oznacza dwa pkt..