Liga Mistrz闚. PSG pokona這 Liverpool. Napoli lepsze od Crvenej zvezdy

PSG pokona這 Liverpool 2:1, a Napoli wygra這 z Crven zvezd 3:1 w meczach pi徠ej kolejki grupy C Ligi Mistrz闚. W hicie w Pary簑 jednym z g堯wnych bohater闚 by polski s璠zia Szymon Marciniak.

Hit w Pary簑 nie rozczarowa. PSG, kt鏎e musia這 pokona Liverpool, by przed ostatni kolejk nie znale潭 si pod 軼ian, od pocz徠ku meczu ruszy這 do ataku. I ju w 13. minucie mistrzowie Francji wyszli na prowadzenie dzi瘯i trafieniu Juana Bernata.

24 minuty p騧niej by這 ju 2:0 po tym, jak z bliska bramk zdoby Neymar. Jeszcze przed przerw Szymon Marciniak podyktowa rzut karny dla Liverpoolu. Chocia pocz徠kowo polski s璠zia nie dostrzeg faulu na Sadio Mane i przyzna Liverpoolowi tylko rzut ro積y.

Pi趾arze "The Reds" ruszyli do polskiego arbitra, a ten, po konsultacji z asystentem zmieni decyzj. Wtedy gor帷o zacz瘭i protestowa gospodarze, ale by karny. Jedenastk na bramk pewnie zamieni James Milner.

Napoli wygra這, Zieli雟ki rezerwowym

W drugim meczu tej grupy Napoli pokona Crven zvezd 3:1. Gole dla gospodarzy strzelali kolejno Marek Hamsik oraz dwukrotnie Dries Mertens. Honorow bramk dla go軼i zdoby Ben El Fardou. W 77. minucie tego spotkania na boisku pojawi si Piotr Zieli雟ki, kt鏎y zmieni Lorenzo Insigne. Arkadiusz Milik ca造 mecz przesiedzia na 豉wce rezerwowych.

Po pi璚iu kolejkach tej grupy na prowadzeniu jest Napoli, kt鏎e ma dziewi耩 punkt闚. Drugie jest PSG z o鄉ioma "oczkami" na koncie. Trzeci jest Liverpool z sze軼ioma punktami, a tabel z czterema punktami zamyka Crvena zvezda.

Przed ostatni kolejk sytuacja w tej grupie jest bardzo ciekawa. PSG do awansu wystarcza wyjazdowa wygrana w Belgradzie. Najciekawiej b璠zie na Anfield Road, gdzie Liverpool zagra z Napoli. Anglicy do awansu potrzebuj wygranej 1:0, a je郵i strac bramk to wygranej co najmniej dwoma golami.