Sport.pl

Reprezentacja. Kamil Glik nie przyjedzie na zgrupowanie kadry. Kontuzja pachwiny jest zbyt poważna

Kamil Glik nie przyjedzie na zgrupowanie reprezentacji Polski. Jeszcze niedawno zakładano, że obrońca Monaco pojawi się w Sopocie na konsultacji medycznej, ale po analizie wyników badań 30-latka sztab medyczny kadry zdecydował, że przylot piłkarza do Polski nie ma sensu.

Zawodnik AS Monaco nabawił się urazu podczas meczu Ligi Mistrzów z Club Brugge. Na kwadrans przed końcem spotkania po kopnięciu piłki położył się obok boiska, a chwilę później trener Thierry Henry podjął decyzję o zmianie. Okazało się, że Glik ma problemy z pachwiną. Na pechowe wieści szybko zareagował selekcjoner Jerzy Brzęczek, który w trybie rezerwowym powołał na zgrupowanie reprezentacji Polski w Sopocie stopera Thiago Cionka.

Reprezentacja Polski. Kamil Glik kontuzjowany. Znamy szczegóły

Według planu Glik miał się jednak pojawić w Sopocie na konsultacji medycznej u doktora Jacka Jaroszewskiego. Jak ustalił Sport.pl po analizie wyników badań sztab medyczny kadry zdecydował, że uraz jest zbyt poważny i nie ma sensu, aby Glik marnował czas na podróż. 30-latek pozostanie więc w Monako, gdzie dziś rozpocznie rehabilitację naciągniętej pachwiny.

Maciej Rybus wraca do gry! Ponad dwa miesiące przerwy Polaka

Więcej o: