Boks. Anthony Joshua znokautował Aleksandra Powietkina

Anthony Joshua (22-0, 21 KO) pokonał przez nokaut w siódmej rundzie Aleksandra Powietkina (34-2, 24 KO) w walce o mistrzostwo świata wagi ciężkiej, która w sobotni wieczór odbyła się na londyńskim stadionie Wembley.

Ci, którzy spodziewali się, że Anthony Joshua - mistrz świata federacji IBF, WBO, superczempion WBA i IBO - szybko zdemoluje Aleksandra Powietkina - byłego mistrza świata federacji WBA - musieli być mocno rozczarowani. Co więcej, 39-letni Rosjanin długo imponował doskonałym przygotowaniem do walki z faworyzowanym przeciwnikiem. Powietkin był szybki, dynamiczny, doskonale unikał ciosów Joshuy.

Już pod koniec pierwszej rundy Powietkin trafił Joshuę prawym sierpowym, który zachwiał Brytyjczykiem i spowodował u niego kontuzję nosa, z którego przez kilka kolejnych minut ciekła krew. Kryzys aktualnego mistrza świata nie trwał jednak długo i już od trzeciego starcia Joshua rozkręcał się. W czwartej rundzie urodzony w Watfordzie Brytyjczyk rozciął łuk brwiowy przeciwnika.

Po sześciu rundach wszystko wskazywało na to, że będziemy świadkami długiego i bardzo zaciętego pojedynku. W siódmej rundzie Joshua pokazał jednak wszystko to, co ma najlepszego. Niespełna dwie minuty przed końcem tego starcia Brytyjczyk trafił rywala lewym sierpowym, po którym nastąpił cios z prawej ręki, co posłało Powietkina na deski.

Chociaż po liczeniu sędzia pozwolił 39-latkowi wrócić do walki, to chwilę później musiał ją zakończyć. Seria ciosów, która spadła na głowę Powietkina, definitywnie zakończyła pojedynek.

Dla 28-letniego Joshuy to 23. wygrana na zawodowych ringach. Brytyjczyk 22 walki zakończył przez nokaut. Dla Powietkina była to dopiero druga porażka w karierze.

MŚ siatkówka 2018. Daniel Pliński dla Sport.pl #7: Heynen innych drażni, nie wierzę, że Serbia nam pomoże. A my straciliśmy całą pewność siebie

Primera Division. Real Madryt pokonał Espanyol

MŚ siatkówka 2018. Polska - Francja 1:3. Zawiedli Śliwka i atakujący, tylko Kochanowski się obronił [OCENY]