MŚ Siatkówka 2018. Polska-Francja. Zostaliśmy rozbici, ale szanse nadal są. Sytuacja w "polskiej" grupie [TABELA]

Polska przegrała z Francją 1:3. Polacy postawili się pod ścianą i w spotkaniu z Serbią po prostu trzeba wygrać, żeby awansować. Prezentujemy Wam jak wygląda sytuacja w polskiej grupie na mistrzostwach świata.

Polska po bardzo słabym  meczu przegrała z Francją 1:3. Polacy stanowili tło dla rywali i nie mieli absolutnie żadnych szans. Biało-czerwoni zagrali dobrze tylko w trzecim secie, który udało im się wygrać.

Przed meczem pojawiły się informacje, że wszystkie siły koncentrujemy na meczu niedzielnym z Serbią, bo właśnie to spotkanie zdecyduje o tym, która drużyna awansuje do kolejnej rundy.

Serbia prowadzi w naszej grupie

Serbia zasłużenie wygrała sobotni mecz grupy H z Argentyną. Serbowie rozstrzygnęli sprawę w zaledwie trzech setach i sięgnęli po trzy punkty.Niestety, Serbowie wskoczyli na pierwsze miejsce w tabeli naszej grupy, co oznacza, że nadal mają wszystko w swoich rękach, bo w niedzielę zagrają z nami.

Kto awansuje?

Pewny awans do kolejnej rundy ma tylko zwycięzca grupy. Jest jeszcze szansa na awans z drugiego miejsce, ale zdobędą je tylko dwie drużyny (z czterech grup). O awansie zdecyduje najlepszy bilans drużyn z drugich miejsc.