Sport.pl

Zbigniew Boniek: Nasi piłkarze będą sprzedawani za bezcen

- Jest moda na Polaków, ale na ich status nie pracują niestety nasze kluby. Nie gramy w europejskich pucharach i brakuje punktu odniesienia - powiedział Zbigniew Boniek w rozmowie z "Polsatem Sport".

- Mamy coraz większą grupę fajnych piłkarzy młodego pokolenia, ale będą sprzedawani za granicę za bezcen. Dzisiaj sprzedajemy piłkarzy za 3-4 mln euro, a piłkarze z Chorwacji czy Czech odchodzą za 10-12 mln. Są po prostu z lepszych lig - przyznał prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej.

I dodał: Musimy jak najszybciej odbudować nasze kluby, żeby zaczęły coś znaczyć w Europie. Dystans z roku na rok do czołówki będzie coraz większy, jeśli nie wyciągniemy odpowiednich wniosków.

Słowa Bońka potwierdzają zestawienia z minionego okna transferowego. Według danych portalu "Transfermarkt", przychody z transferów klubów chorwackich wyniosły bowiem aż 58 mln euro, natomiast przychody zespołów występujących w Lotto Ekstraklasie to zaledwie niecałe 15 mln.

Bilans letniego okna transferowego w sezonie 18/19 - Lotto Ekstraklasa i liga chorwackaBilans letniego okna transferowego w sezonie 18/19 - Lotto Ekstraklasa i liga chorwacka Transfermarkt

***

>> Brzęczek na niego stawia, chociaż na MŚ nie poleciał. Kamiński: Wiedziałem jak to wszystko bolało i że każdy to musi przegryźć samemu

>> Łukasz Fabiański kwestionuje raport Adama Nawałki

>> Karol Linetty był zły na Nawałkę. 'Uważam, że zasłużyłem na grę'

>> Kamil Glik zapowiedział, że może zagrać na kolejnych MŚ

Więcej o:
Komentarze (5)
Zbigniew Boniek: Nasi piłkarze będą sprzedawani za bezcen
Zaloguj się
 • serbinek26

  Oceniono 1 raz 1

  ale to dzieki Bonkowi w polskim klubie nie moze grac jednoczesnie Kolumbijczyk, Nigeryjczyk i Urugwajczyk za to moze grac 7 Słowaków ,2 Estonczyków i Fin ! Taki Trencin leje Górnika,Pozniej Feyenord bo ma w skladzie pół afryki i ameryki pd a swoich oddaje do naszej ligi

 • donarturos1

  Oceniono 2 razy 0

  Chorwacja jest wicemistrzem świata. My odpadamy z Luksemburgiem. Porównanie bez sensu.

 • Kolej Nakolej

  Oceniono 2 razy 0

  "Dzisiaj sprzedajemy piłkarzy za 3-4 mln euro" - czyli te kwoty to bezcen? Następny mędrek filozof ekonomiczny po Bieńkowskiej co to za 5000 złotych ( nie euro) na rękę nawet nie będzie wstawać do pracy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX