Sport.pl

Wioślarstwo. Weronika Deresz i Joanna Dorociak ze srebrnymi medalami mistrzostw Europy

Weronika Deresz i Joanna Dorociak zdobyły srebrne medale podczas trwających mistrzostw Europy w Glasgow w rywalizacji dwójek podwójnych wagi lekkiej.

Dla Polski jest to czwarte podium podczas trwających mistrzostw Europy w wioślarstwie. Wcześniej w sobotę udało się wywalczyć złoto (w czwórce podwójnej kobiet w składzie: Agnieszka Kobus-Zawojska, Marta Wieliczko, Maria Springwald i Katarzyna Zillmann), a także dwa brązowe medale (w czwórce podwójnej mężczyzn: Szymon Pośnik, Maciej Zawojski, Dominik Czaja i Wiktor Chabel oraz w czwórce bez sterniczki: Olga Michałkiewicz, Joanna Dittmann, Monika Chabel i Maria Wierzbowska)

Po tych sukcesach, w niedzielę udało się dołożyć kolejny, tym razem srebrny medal. Zdobyły go w rywalizacji dwójek podwójnych wagi lekkiej Weronika Deresz oraz Joanna Dorociak. Pierwsze miejsce zajęły Holenderki, a trzecie Szwajcarki.

Weronika Deresz przystępowała do tych mistrzostw jako obrończyni tytułu sprzed roku. Wtedy w czeskich Racicach w parze z Martyną Mikołajczak popłynęła po złoto.

Mistrzostwa Europy stanowią rozgrzewkę przed mistrzostwami świata. Te odbędą się za miesiąc, między 9, a 16 września w Płowdiwie (Bułgaria).

Więcej o:
Komentarze (1)
Weronika Deresz i Joanna Dorociak srebrnymi medalistkami mistrzostw Europy w wioślarstwie
Zaloguj się
  • adalberto3

    Oceniono 2 razy -2

    Dlaczego tylko drugie miejsce ? Przecież trenują by zwyciężać, motywacji chyba nie brakuje.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX