Ekstraklasa. Jagiellonia Białystok - Lechia Gdańsk. Skandaliczny faul Sławomira Peszko. Patryk Lipski: To było nieodpowiedzialne zachowanie

Lechia Gdańsk pokonała na wyjeździe Jagiellonię Białystok 1:0 w meczu pierwszej kolejki LOTTO Ekstraklasy. Po meczu więcej niż o bramce Flavio Paixao dającej gościom zwycięstwo, mówi się o skandalicznym zachowaniu Sławomira Peszko, który brutalnie sfaulował Arvydasa Novikovasa.

Peszko na boisku pojawił się w drugiej połowie spotkania. Najpierw, kilka minut po wejściu, sprawił, że czerwoną kartkę otrzymał obrońca Jagiellonii Guilherme, który zatrzymał skrzydłowego wybiegającego do sytuacji sam na sam z Marianem Kelemenem. Później, w końcówce spotkania Peszko czerwony kartonik obejrzał już sam, za skandaliczny faul na Arvydasie Novikovasie.

- To było nieodpowiedzialne zachowanie - skomentował przewinienie Peszki jego kolega z zespołu, Patryk Lipski.

Zachowanie reprezentanta Polski, który za taki faul może zostać zawieszony przez Komisję Ligi, skomentowali również eksperci i internauci: