Liga Mistrzów. Jakub Świerczok z hattrickiem. Potrzebował na to zaledwie 7 minut

Jakub Świerczok ustrzelił hattricka w meczu I rundy kwalifikacji do Ligi Mistrzów przeciwko Crusaders FC. Łudogorec wygrał spotkanie aż 7:0.

Trwa I runda kwalifikacji do Ligi Mistrzów. We wtorek swój mecz rozegrała Legia Warszawa, która wygrała na wyjeździe z Cork City 1:0. W środę natomiast kwalifikacje rozpoczął bułgarski Łudogorec Razgrad, w kadrze którego jest dwóch Polaków: Jacek Góralski oraz Jakub Świerczok (pierwszy znalazł się poza kadrą na to spotkanie).

Bułgarski zespół w tej rundzie ma rozegrać dwumecz z drużyną z Irlandii Północnej, Crusaders F.C. Kwestia awansu wydaje się być już rozstrzygnięta, ponieważ Łudogorec wygrał aż 7:0.

Jedną z gwiazd zespołu z Razgradu został Jakub Świerczok. Polak wszedł na boisko w 68. minucie zmieniając Claudiu Keseru, a następnie szybko zabrał się za skompletowanie hattricka. Pierwszą bramkę zdobył już 4 minuty po zameldowaniu się na murawie. W 78. minucie miał już na swoim koncie dublet, a po kolejnych ok. 120 sekundach zdobył trzecią i ostatnią bramkę w tym meczu.

Były to trzy ostatnie gole w tej potyczce. Łudogorec jedną nogą w kolejnej rundzie przed rewanżem w Irlandii Północnej. W II rundzie na Bułgarów czeka zwycięzca dwumeczu Dudelange (Luksemburg) - Videoton (Węgry). W pierwszym meczu tych zespołów w Luksemburgu było 1:1.