Sport.pl

Telewizja Polsat przejmuje Eleven Sports!

Telewizja Polsat kupiła 50 procent plus jeden udział w polskiej spółce Eleven Sports Network za 38 mln euro. Eleven działa na naszym rynku od trzech lat i transmituje czołowe ligi piłkarskie (m.in: La Liga, Serie A i Bundesliga ) oraz wyścigi Formuły 1.

W czwartek wieczorem doszło do niespodziewanej transakcji na rynku mediów.

"Nabywane przez Telewizję Polsat udziały, po rejestracji przewidzianego w umowie podwyższenia kapitału zakładowego ESN, będą stanowić 50 procent plus jeden udział w kapitale zakładowym Eleven Sports Network. Łączna cena nabywanych w ramach Umowy Udziałów została ustalona na kwotę 38 mln euro" – głosi komunikat.

- Jesteśmy bardzo dumni z tego, co nam się udało osiągnąć podczas tych trzech lat obecności na rynku polskim i co jest zasługą fantastycznego polskiego zespołu. Potwierdzeniem naszego sukcesu jest umowa z Telewizją Polsat, która doceniła nasze wyniki operacyjne i finansowe oraz dostrzegła nasz potencjał dalszego dynamicznego rozwoju. Porozumienie z Telewizją Polsat otwiera przed nami nowe, niezwykle interesujące możliwości. Wspólnie chcemy odgrywać ważną rolę na polskim rynku telewizyjnych kanałów sportowych - portal telix.pl cytuje Marca Watsona, czyli jedną z najważniejszych osób w Eleven Sports.

Kibice nie muszą się obawiać, bo kanały: Eleven Sports 1, Eleven Sports 2, Eleven Sports 3 i Eleven Sports 4 w dalszym ciągu będą pokazywać m.in: czołowe europejskie rozgrywki piłkarskie (LaLiga Santander, Bundesliga, Serie A) czy wyścigi Formuły 1. Jak wynika z naszych informacji, transakcja niczego nie zmienia jeśli chodzi o sposób pokazywania sportu w Eleven w najbliższych sezonach, również jeśli chodzi np. o obsady komentatorskie.

Więcej o:
Komentarze (16)
Telewizja Polsat przejmuje Eleven Sports!
Zaloguj się
 • pcat

  Oceniono 7 razy 7

  No to teraz już nie kupisz Elevena na miesiąc, tylko umowa na 2 lata za 100 zeta miesięcznie, dekoder, router i paszport Polsatu.

 • mtor123

  Oceniono 2 razy 2

  "Kibice nie muszą się obawiać," - właśnie że muszą - dzisiaj mając w jakiejkolwiek sieci Eleven jesteś pewien że oglądasz każdy mecz, przy polsacie już nie bo co z tego że liga hiszpańska jest w ofercie jak przyjdzie do meczu Real- Barcelona to zaraz będzie uruchomiony kanał dodatkowo płatny

 • nanorobot

  Oceniono 2 razy 2

  " Porozumienie z Telewizją Polsat otwiera przed nami nowe, niezwykle interesujące możliwości."

  Typowy PR-owy bełkot. Człowieku. Jakie nowe możliwości? Macie mniej niż 50% glosów więc jesteście nie mającymi żadnego zdania parobkami, niepotrafiącego się wysłowić prostego chłopka ...

 • tranquiloamigo

  Oceniono 1 raz 1

  Oczywiście teraz to my, widzowie, będziemy musieli zwrócić Polsatowi te 38 milionów.

 • mp102

  Oceniono 1 raz 1

  Przecież to było pewne, wielki start, zapowiedzi tylko po to, żeby dać się w pewnym momencie przejąć lub odpuścić ile było takich kanałów w ostatnim czasie, które miały rywalizować z największymi, a albo zostały przez nie połknięte, albo pokazują trzeci sort wydarzeń. Wizja TV, Orange, Sportklub itd. Teraz taki los czeka Eleven, pewnie do zakończenia obenych umów jeszcze będą działac na podobnej zasadzie, ale potem równia pochyła. Tym to dziwne, że nie tak dawno wydawało się, że dużo bliżej eleven do nc+ odsprzedanie praw do buli, kupienie na pół ligi hiszpańskiej itd.

 • gawithh

  Oceniono 1 raz 1

  Nieeeeeee
  Mam nadzieję, że ktoś "z góry" się na to nie zgodzi.
  A taki dobry kanał to był. :/

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX